Як почати будувати зруб. Розмітка окладного вінця

There are no translations available.

Брус для будівництва зрубу напівкруглий

Як і будь-яке будівництво, зводити зруб найкраще по частинах. Пов'язано це з незручністю працювати на висоті. Кожна частина має висоту людського зросту і збирається окремо на землі. Цей спосіб монтажу називають "рубкою з наступною перекладкою". При такому виконанні робіт окремі частини зрубу після виготовлення на землі підлягають розбиранню. Тільки після цього їх перекладають на готовий фундамент. Такий спосіб дозволяє майстрам проводити всі роботи з ручним інструментом стоячи на землі.

Рубка (монтаж) стін починається з установки окладного вінця (нижньої обв'язки). Для нього підбирають

деталі з бруса порід деревини стійких до впливу вогкості і гнилі. Такі деталі повинні передбачати можливість їх подальшої заміни. Для цього краще всього використовувати модрину або дуб (Природна Стійкість деревини). Для отримання плоскої стіни всі вінці з боку, зверненої всередину будинку, обстругують на один кант (рис. 34). Перший (окладний) вінець виконують з колод, які обтесані на дві сторони: один із внутрішньої сторони, інший - з нижньої сторони, якою окладний вінець буде покладено на фундамент. Ширина площини опори на фундамент повинна бути не менше 15 см, для того щоб колода стійко лягла на основу і її не скрутило під вагою конструкції будинку.

 

Будівництво зрубу з брусу. Початок

Найкраще для щільного прилягання окладного вінця його обрізають, щоб забезпечити щільне прилягання колоди до прокладки з модрини. Укладання першого вінця - дуже важлива процедура, що вимагає особливої ​​уваги. Його проводять строго по водяному (спиртовому) будівельному рівню. Для забезпечення гідроізоляції між бетоном і колодами окладу прокладають 2 шари гідроізоляції з руберойду. Дерев'яну прокладку, про яку ми згадали на початку статті просочують антисептичним складом або гарячим бітумом. Для утеплення першого шва рекомендується прокласти по ньому мох, мінеральний повсть або синтетичний ущільнювач. Це може бути не обов'язково джут або клоччя для утеплення міжвінцевих швів. Такий утеплювач першго шву бажано виготовити вручну з повсті або вилежаного моху просочених в антисептику з гіпсом. Така прокладкаі збільшить щільність прилягання, зменшить осадку вінців. Для утеплення швів решти вінців досить використовувати джутовий утеплювач у вигляді волокна.

 

Разметка первого венца (оклада) сруба

Після розкладки окладу та першого вінця починають виставляти інші вінці перпендикулярних стін під прямим кутом. - Діагоналі А і Б повинні бути строго рівними по довжині. Відхилення від розмірів призведе до кособокості зрубу. Це спричинить додаткові витрати і складнощі при декоративній обробці і монтажі конструкції даху. Коригування проводиться переміщенням одного з кінців вінця в різні боки. Важливо відзначити, що торці колод повинні бути виконані строго перпендикулярно до вінця!

Діагональний спосіб звірки кутів зрубу - найпоширеніший.
"А" і "Б" - рівні діагоналі. Метод застосовується тільки в разі, коли довжина окладних вінців строго однакова.

Last Updated (Tuesday, 04 February 2014 11:20)

 
UkrainianRussianEnglish French (Fr)

Search