Конструкція даху дерев'яного будинку

There are no translations available.

Криша деревянного дома. Виды и конструкции

Якщо говорити дуже сухо і на технічній мові, то дах - конструкція для захисту будинку від атмосферних факторів (дощу, снігу, вітру і т.д.). У візуальному ряді житлового дерев'яного будинку дах займає 30% і більше від усієї поверхні. Це багато в чому і визначає архітектурний вигляд дерев'яного зрубу. Чим менше дах - тим бідніше виглядає будинок. Дах в більшості випадків ототожнюється з дизайнерським завершенням екстер'єру будинку. Звичайно, мова не йде про плоский дах багатоповерхівок. Як кажуть слов'янські звичаї і будівельні обряди - дах є завершальний етап загальнобудівельних робіт - КВІТКА. Саме по ньому будуть судити про характер і достаток власника будинку. Але ніхто не відміняв основне його призначення - вберегти конструкцію стін і всі приміщення будинку від сонця, води і вітру. Надійний дах - запорука

довговічності будинку і комфортного проживання в ньому. Після надійності стін покрівля займає друге місце за значимістю будівельних конструкцій. А для мансардного будинку - вона є і стінами і покрівлею і всім тим, що називається будинком. Тому до проектування і монтажу даху необхідно поставитися з особливою увагою і дотриманням технологій будівництва Тільки так можна добитися її водонепроникності, забезпечити нормальний температурний режим приміщень під дахом. Про протипожежних властивостях конструкції навіть не заїкаємося - це найперша справа!

 

Багато хто плутає дах і покрівлю. Це два різних будівельних терміна, які схожі один на одного. Дах - це несуча конструкція, яка приймає всі зовнішні навантаження (вага покрівлі та власних будівельних елементів). Як правило, він спирається на стіни будинку. Вільний простір під нею - горище, який грає Ролтом теплового ізолятора, оберігає стелі від перегріву і переохолодження. а в мансардних будинках - служить одночасно і стелями.

 

Від розміру даху залежить багато параметрів мансарди і способів її утеплення.  Крім несучих та естетичних функцій дах є і своєрідною огороджувальної конструкцією, відокремлюючи горищне приміщення від зовнішнього середовища.

 

Покрівля - зовнішня обшивка даху, саме вона захищає всі конструкції будинку від атмосферного впливу. Складається покрівля з водонепроникних елементів або шарів: металочерепиця, керамічна черепиця, шифер, руберойд, солома тощо Для відведення атмосферних опадів покрівля виготовляється з певним ухилом до горизонту (або вертикальній стіні).

 

 

Види конструкції дахів

 

Як правило, форма даху народжується разом із загальною архітектурною задумкою, а іноді грає вирішальну роль у плануванні і форми будинку. Форма даху дерев'яного (будь-якого) житлового будинку може приймати найрізноманітніші види

У приватному житловому будівництві використовують в основному скатні дахи (не плоскі), які характерні нахилом поверхні щодо стін. Похилі дахи бувають одно-і багатосхилими. Односхилі дахи є, швидше за все, пристосовницькими до заданої особливої форми будинку. Їх намагаються уникати в житловому будівництві. Але вони поширені для монтажу підсобок, навісів, прибудов і т.п.

Для житлових будинків односхилий дах може використовуватися в місцях, де водовідведення і скидання снігу не дозволене на перехожу частину вулиці чи сусідську територію.

 

Угол ската крыши деревянного дома

Двосхилий дах являє собою дві і більше похилі площини, які утворюють у верхній частині так званий "коник" (дивитися будівельний словник). Конструктивна частина між двома площинами даху називається фронтоном (щипцом), що є продовженням стіни будинку. Для економії коштів та зменшення загальної висоти дерев'яного будинку використовують конструкції мансардного даху. Такий дах значно збільшує обсяг горищного приміщення до таких, за яких можливе облаштувати житлові кімнати під дахом.

Виды крыши деревянного дома

З точки зору дорожнечі виконання покрівельних робіт - двоскатний дах - найдешевший (не рахуючи односхилий). Дах, який має скат на 4 сторони, називається шатровим або вальмовим дахом. Будівництво таких дахів - дороге, при цьому утворюється велика кількість відходів покрівельного матеріалу. Особлива складність в проектуванні і монтажу виникає при будівництві круглих і овальних дахів. Перетинаючись вгорі скати утворюють похилі лінії-ребра, а внизу запалі кути, їх називають розжелобкою (єндови).

 

Форми дахів:

 Форма урыши деревянного дома

А - односхилий;

Б - двосхилий щипцевій;

В - шатровий;

Г - напіввальмовий чотирьохскатний;

Д - чотирьохскатний вальмовий;

Е - двосхилий напіввальмовий;

Ж - Багатощипцевий;

3 - мансардний напіввальмовий;

І - мансардний вальмовий;

К - конічний щипцевий;

Л - вальмовий з ламаним скатом;

М - пірамідальний щипцевий;

1 - скат; 2 - щипець (фронтон), 3 - вальма; 4 -напіввальма; 5 - коник; 6 - ламаний скат

 

 

 

Кут нахилу даху

 

Ухил скатів дахів сильно залежить від місця будівництва будинку. від кліматичної зони, снігового навантаження, вітрового тиску і багатьох інших факторів. Скат може коливатися в межах від 5 ° до 60 °. Кут може визначати будівельний матеріал покрівлі або навпаки - для конкретного будівельного матеріалу може вибиратися параметр даху - ухил. В обох випадках ці параметри повинні забезпечувати безпеку даху. У районах з великою кількістю опадів у вигляді снігу чи дощу рекомендується ухил даху в 45 ° і більше. У регіонах з великими і частими вітрами слід уникати крутих схилів, так як вони збільшують парусність і навантаження на стіни. Такий дах сильний вітер може пошкодити при неналежному його кріпленні. Вітрові навантаження на будинок можуть виявитися величезними. Штучні (фасонні) покрівельні матеріали - керамічну або іншу не листову черепицю і т.п. і застосовують на скатах з ухилом не менше 23-25 ​​°. Якщо цього не забезпечити, то вода буде просочуватися в місцях стиків окремих елементів покрівлі під дією вітру або тиску снігу.

Матеріал покрівлі

Маса 1 м2 даху, кг

Ухил
даху

З рулонних матеріалів з використанням мастики

40

15

З хвилястих азбестоцементних листів (шифер)

35

35

черепична керамічна

60

50

З тонколистової сталі, в т.ч. металочерепиця

20

30

 

 

Кут ската покрівлі двосхилих дахів приймається в межах 20 - 45 °, а односхилих дахів-20 - 30 °

Last Updated (Tuesday, 04 February 2014 10:43)

 
UkrainianRussianEnglish French (Fr)

Search