Особливості водяного опалення деревяного будинку

There are no translations available.


Водяне опалення деревяного будинкуДерев'яний будинок має ряд особливостей, які повинні враховуватися при влаштуванні водяного опалення. Перш за все це:
1. Зміщення й усадки дерев'яних конструкцій будинку їх бруса.
2. Властивості деревини по відношенню до вогню і води (відверто кажучи і кам'яний будинок нетерпимий до цих стихій природи)

 


3. Стіна дерев'яного будинку набагато тонше стіни кам'яного будинку.
4. Підлоги другого поверху дерев'яного будинку в основному зроблені з дерева, а не із залізобетонних перекриттів.
5. Неможливість "розтину" стіни для прокладки теплотраси
6. Свойст дерева всихати під дією гарячого повітря.

Розрахунок тепловтрат дерев'яного будинку повинен враховувати тепловой опір стін зрубу і залишається в стандартні формули вставити табличні дані теплового опору дерев'яної стіни. Принцип розрахунку не змінюється!
Кольцевой компенсатор для вертикального стояка отопленияЗАБОРОНЕНО використовувати стояки вертикальної розводки жорстких труб між поверхами. Це пов'язано з тим, що дерев'яний будинок в міжсезоння піддається осадці і зміні вертикальних розмірів. Але тут нічого страшного нема, якщо цей факт врахувати при проектуванні теплової магістралі. Для цього розводку теплотрас в межах одного поверху можна робити, як завжди, пластиковими трубами, міддю і металопластиковими трубами які змонтовані в теплоізолятор.

Труби вертикальної подачі теплоносія необхідно кріпити на ковзні кріплення до стіни на всьому протязі магістралі від першого до другого поверху. На кінцях таких відрізків магістралей водяного опалення обов'язковим є застосування спеціальних компенсаторв. На малюнку зображений Кільцева компенсатор, який може бути використаний у вертикальному стояку опалення. Розлучення теплових труб бажано проводити від гребінки, так щоб кожна точка підключення мала свою магістраль. При такому підключенні виключені варіанти протікання труб в невидимих ​​ділянках опалювальної системи. Для цієї мети найкраще підходять гнучкі металопластикові тонкі труби. Хоча це питання не принципове при правильному використанні компенсаторів розтягування.

Компенсатор деформации трубы Труби опалення немає можливості вкладати в стіни. Тому місце для них повинно бути передбачено в підлогах першого поверху і в міжповерхових перекриттях. При цьому необхідно врахувати товщину несучих конструцій з бруса, щоб не послабити їх міцність при вирізці технологічних отворів і прорізів. При виході патрубків зпід підлоги треба забезпечити, щоб вони не щільно проходили через підлогову дошку і мав запас ходу.

Дерево має унікальні властивості регулювати вологість приміщень. Але це не означає, що ми не повинні оберігати стіни від постійного впливу теплового випромінювання радіаторів. Простір за батареєю водяного опалення слід обклеїти фольгованим покриттям для відбивання теплового випромінювання від стіни. Щоб не перегріти приміщення - необхідно використовувати крани-автомати на кожній батареї. Такі системи більш економні і підтримують комфортну температуру в будь-яку погоду.
У зв'язку з тим, що заховати труби опалення в стіни не вдасться - ми монтуємо їх під підлогою. Тому радіатори опалення повинні застосовуватися з нижнім підведенням труб. Вони виглядають більш естетично.

Необхідно сказати і про звукоізоляцію опалювальної системи. Слід уникати безпосереднього кріплення труб до несучих конструкцій з дерева які є хорошими провідниками звуку в дерев'яному будинку. Котел опалення в незалежності від природи нагрівача (газовий або електричний, дров'яний), теж слід підвішувати на звукопоглинаючі ізолятори-кріплення. Детально про звукоізоляцію в дерев'яному будинку читайте у статті  Поради. Звукоізоляція будинку з бруса.
Незважаючи на наявність традиційного водяного опалення, бажано передбачити камін, який є органічним доповненням для будинків стлізованних під брусову хату. Він надає такий собі шарм і виправдовує своє призначення. Про опалення каміном будинку читайте у статті Поради забудовникам . Опалення

Деревина, всупереч популярному помилковому баченню, є міцною навіть при впливі вогню, але тим не менш рекомендується разом з опалювальними системами встановлювати і сучасну протипожежну систему, або систему оповіщення про задимленості з мобільним дозвоном.

Альтернативою водяному традицыйному опаленню є сучасні електричні системи опалення. Це особливо актуально з подорожчанням енергоносіїв. Опалення без батарей - зручні системи обігріву деревяних будинків.

 

 


 

 

Деревянный дом  обладает рядом особенностей , которые должны учитываться при устройстве водяного отопления. Прежде всего это:
1. Подвижки и усадки деревянных конструкций дома их бруса.
2. Свойства древесины по отношению к огню и воде (откровенно говоря и каменный дом нетерпим к этим стихиям природы)
3. Стена деревянного дома немного тоньше  стены каменного дома.
4. Полы второго этажа деревянного дома в основном сделаны из дерева а не из железобетонных перекрытий.
5. Невозможность "вскрытия" стены для прокладки теплотрассы

Расчет теплопотерь деревянного дома должен учитывать тплоавое сопротивление стен сруба и остается в стандартные формулы вставить табличные данные теплового сопротивления деревянной стены. Принцип расчета не меняется!
ЗАПРЕЩЕНО использовать стояки вертикальной разводкижестких труб между этажами. Это связано с тем что деревянный дом в межмсезонье подвергается осадке и изменению вертикальных размеров . Но тут ничего страшного если этот факт учесть при проектировании тепловой магистрали. Для этого разводку теплотрасс в пределах одного этажа можно делать как обычно - пластиковыми трубами, медью и металлопластиковыми трубами которые смонтированы в теплоизолятор.

Трубы вертикальной подачи теплоносителя необходимо крепить на скользящие крепления к стене на всем протяжении магистрали от первого до второго этажа. На концах таких отрезков магистралей водяного отопления обязательным является применение специальных компенсаторв. Развод тепловых труб желательно проводить от гребенки, так чтоб каждая точка подключения имела свою магистраль. Для этой цели лучше всего подходят гибкие металлопластиковые тонкие трубы
Трубы отопления нет возможности укладывть в стены. поэтому место для них должно быть предусмотрено мв полах первого этажа и мв межэтажных перекрытиях

Несмотря на наличие традиционного водяного отопления желательно предусмотреть камин, который является органическим для домов стлизованных под избу. Он придает  эдакий шарм и  оправдывает свое назначение.

 

.Древесина, наперекор популярному заблуждению, остается крепкой даже при воздействии огня – тем не менее рекомендуется вместе с отопительными системами устанавливать и современную противопожарную систему.

 

 

http://www.dom-da.ru/otoplenie_derevjannogo_doma

 

http://www.vasilekstroy.ru/statia/obustrojstvo-tualeta-v-derevyannom-dome-iz-brusa.html

 

http://www.peura.ru/engineering_comm_s.htm

 

http://www.stroidoms.ru/about/articles.html

 

http://www.mzk-electro.ru/inf_teplyj_pol_v_derevjannom_dome_iz_ocilindrovannogo_brevna_i_brusa.html

 

http://dachadom.com/dom_iz_brusa_vodoprovod-i-kanalizacziya-v-zagorodnom-dome.html

http://www.brigada-stroi.ru/_odosnabzhenie_doma.php

 

 

Last Updated (Wednesday, 01 August 2012 08:00)

 
UkrainianRussianEnglish French (Fr)

Search