Ремонт після будівництва. Реставрація деревини
"... І каже Дід Золотій рибці: відремонтуй моїй старій корито, а то зовсім здолала мене бабка..." Всі стикаються після переїзду з такою проблемою: куточок відлетів, тріщина пішла, шов пропускає вітер в дерев'яному будинку, кран потік і т.п. А у Вас ні однієї золотої рибки в знайомих немає! Що робити? Іноді ремонт в будинку виконати самостійно практично неможливо. Це пов'язано з тим, що для реставрації деревини потрібні спеціальні інструменти, специфічні матеріали та досвід роботи з ними. Частина наших замовників усвідомлено йде на будівництво будинків з оцилиндрованного бруса, вони знають про можливі тріщини і розколи. Багато хто обожнюють вид такої деревини - вона має справді чарівний вигляд, зачаровує натуральною фактурою.
Тріщини в брусі і шви в замках вінців. Самий практичний спосіб позбутися від дірок в швах між брусом - закрити їх спеціальним герметиком, або прокласти за місцем швів декоративний канат. Останній спосіб - найдорожчий, але і найкрасивіший. Шви оброблені таким дектором виглядають вражаюче і навіюють старовиною і екзотикою. Такий шнур приклеюється спеціальним клеєм або пристрілюється будівельним степлером. Якщо ми не хочемо щоб шви були помітні, тоді єдиним способом виправлення такого дефекту є використання герметика або шпаклівки. Герметик наноситься традиційним способом - монтажним пістолетом. Як приклад можна використовувати герметик Triple Stretch або склад від торгової марки Neomid, вони володіють усіма властивостями наобходіми для швів між вінцями, довго зберігають еластичність, що є найважливішою характеристикою. Але є й народний спосіб, який ми хочемо згадати. Для того щоб заробити тріщини в підлозі або стіновому брусі можна взяти суміш дрібно стружки і шліфувального пилу і замісити в посуді "кашу" з додаванням капону або залишків лаку. Таку суміш швидко наносять на тріщини і залишають висихати. Шви після повного висихання такої замазки шліфуються по поверхні бруса або підлоги. Вони виходять при цьому майже не помітні. Такий спосіб дуже часто використовується при монтажі і шліфуванні дерев'яних підлог. Пофарбована після такого ремонту поверхня нічим не відрізняється від первинної основи.
Якщо дрібні шви можна самостійно закрити, то великі площі поверхні вимагають залучення фахівців і використання інструменту. В таких випадках ми рекомендуємо звертатися у фірми, які надають побутові послуги по ремонту.
Ще одним особливим видом ремонту є закладення отворів від просвердлених дірок і монтажних виїмок. Якщо діаметр отвору маленький, то підійде спосіб описаний в попередньому абзаці. А якщо отвір більше, то ми рекомендуємо використовувати дерев'яні кілочки або корки, вони більше нагадують сучки в дереві. Для цього свердлом великого діаметра висвердлюється діра і за її розміром виготовляється заглушка. Заглушка вставляється в отвір і скріплюється деревної шпаклівкою або замазкою. Нерівності виступаючі над поверхнею бруса або підлоги шліфуються шліфувальною машинкою. Для такого ремонту використовується спеціальний набір фрез для отворів і виготовлення дерев'яних пробок.
У будь-якому випадку - залучення до ремонтних робіт професіоналів значно спростить ремонт, позбавить від турбот пов'язаних з орендою ручного електроінструменту. Вам не доведеться купувати банку замазки заради реставрації декількох тріщин або орендувати риштування для висотних робіт.
Міф про те, що дерев'яні поверхні не ремонтуються Ви можете розвіяти і самі. Просто прислухайтеся до порад фахівців!
Last Updated (Thursday, 19 April 2012 18:35)