Поради. Ванна кімната в зрубі
Дуже часто ми стикаємося з ситуацією, коли замовник дерев'яного будинку при погодженні проекту навіть не згадує про те як будувати ванну кімнату в дерев'яному будинку. Просто йде узгодження її розташування і не більше. Або замовник не обізнаний про особливості облаштування ванних і туалетних кімнат у зрубі, або він дуже добре довіряє проектній та будівельній організації та його це питання не турбує. Але з нашої точки зору - ванна кімната в зрубі є найскладнішою з виконання робіт кімнатою. В рубриці Поради. Ванна кімната в зрубі ми опишемо деякі основні рекомендації з проектування та будівництва ванних кімнат в дерев'яних будинках з бруса.
Поради:
1. Якщо ванна кімната знаходиться на першому поверсі і підлоги під нею виконані з бетонної плити - ми не будемо детально розглядати цю ситуацію. Вона традиційно вирішується як і в цегляних будинках. Стелиться плитка і, можливо, облаштовуються теплі підлоги з водяним підігрівом.
2. Якщо ванна кімната знаходиться на другому поверсі і вище. В цьому випадку, необхідно простежити, щоб конструктивно вона перебувала за проектом між несучих стін першого поверху і в проекції не розтащовувалася посередині стелі великої кімнати першого поверху. Збільшене в порівнянні з іншими кімнатами навантаження на перекриття може спричинити прогин дерев'яних балок і на стелі кімнати першого поверху утворюється "пузо". У розрахунок треба брати вагу бетонної стяжки залитої по балках перекриття, вага наповненої водою ванни і устаткування, вага керамічної плитки на стінах.
3. Під приміщення ванної кімнати радимо збільшити кількість балок перекриття. При цьому треба пам'ятати, що більшу несучу здатність мають дві балки з товщиною ребра 7 см ніж одна балка з товщиною ребра 15 см!
4. При організації бетонної підлоги на другому поверсі подбайте про організацію гідроізоляції бруса, дерев'яних частин несучих конструкцій і обов'язкову організацію зливного трапа на випадок переливу води. Це допоможе уникнути дорогого ремонту ванної кімнати в разі випадкового затоплення приміщення. Гідроізоляцію можна укладати з пергаменту, бітумних рулонних матеріалів, використовувати мастики поверх OSB плит.
5. При монтажі керамічної плитки на стіни ванної кімнати необхідно передбачити плаваючу конструкцію. Це пов'язано з можливою усадкою стін дерев'яного будинку. Мабуть, це найважливіша особливість будівель будинків з бруса. Детальніше про усадці дерев'яних будинків читайте в статті про Усадку дерев'яних будинків. Рекомендуємо використовувати як настінного покриття під плитку у ванній кімнаті водостійкий гіпсокартон або прямої листової шифер. Направляючий каркас для їх монтажу не повинен жорстко кріпитися до стіни!
6. У зв'язку з тим, що каналізаційні та водопровідні труби в дерев'яному будинку неможливо заховати в стіни подбайте про проектування для них декоративних коробів або передбачити для них місце під конструкцією керамічної настінної плитки. Дуже важливо при цьому забезпечити такий режим роботи цієї системи, щоб на трубах не утворювався конденсат. Конденсат, який утворюється в закритих порожнинах дерев'яного будинку швидко призведе до появи руйнівних грибів. Тому краще такі ділянки інженерних споруд краще робити відкритими але непомітними. Читайте додатково Про захист дерев'яних конструкцій
7. Не дивлячись на те, що деревина є хорошим регулятором вологості у дерев'яному будинку, не забудьте правильно організувати вентиляцію і відведення сирого повітря особливо з порожнин між дерев'яними стінами і декоративними панелями.
8. Дуже зручним рішенням організації стін у ванній кімнаті є використання пластикових декоративних панелей зі структурою дерева. Це красиво, не порушує концепції дизайну зрубу і герметично з точки зору захисту від вологи.
9. Щоб уникнути додаткової складної роботи із забезпеченням компенсації усадки стелі ванної кімнати і стін, радимо каркас стельової декоративної системи монтувати до каркаса настінного системи, так щоб вони представляли єдину конструкцію. А між каркасом стелі та несучими балками верхнього поверху залишати зазор для усадки. При такому виборі конструкції немає необхідності робити, так звані, усадочні "спідниці".
10. Для організації примусової вентиляції можете використовувати вентилятори з датчиком вологості. Точка спрацьовування - 70%.
Найлегше в дерев'яному будинку ванну кімнату обробити плиткою і пластиком. Але дерев'яна обробка перевершує по красі будь-який інший стиль. Головне - подбати про довговічність дерев'яних конструкцій!
Last Updated (Sunday, 29 April 2012 08:49)