Перекриття між поверхами дерев'яного будинку
Після того, як нами були спроектовані і побудовані кілька будинків з обігрівом від камінної вставки, ми зрозуміли, що не враховувати такий елемент теплотехніки - злочин перед замовником. Ми і раніше звертали особливу увагу на камін в дерев'яному будинку. Але це увагу було викликано, швидше за все, питаннями безпеки. Як показала практика, у главу кута будинку при проектуванні дерев'яних споруд повинні ставитися:
- Рівновіддалене розташування каміна або печі від усіх кімнат першого і другого поверху.
- Наявність підводу свіжого повітря трубою прітяжной вентиляції.
- Наявність вільного простору в міжповерховому перекритті для монтажу труб розводки теплого повітря.
- Наявність додаткового окремого (або суцільнолитого) фундаментного постаменту для надійного будівництва цегельного важкого димоходу (до декількох тонн).
- Проектування в даху спеціальної конструкції переходу для гарячих труб через шар утеплювача і підпокрівельного простору.
У моделі будинку "Новачек" представленої в галереї робіт Ви можете побачити, що для забезпечення прихованості монтажу інженерних комунікацій виділено цілих 3 ряди бруса (вінців). Звичайно, в такому просторі будт заховані не тільки труби з гарячим повітрям, але і каналізаційна розводка, вода, електрична мережа. А ще це дозволить розділити несучі конструкції на 2 типи:
- для настилу підлог другого поверху
- для кріплення декоративної підшивки стель першого поверху.
Це забезпечить звукоізоляцію приміщень, про яку ми писали в статті Поради. звукоізоляція
Важлива інформація при плануванні кухні в будинку:
За санітарними нормами в приміщенні кухні повітря повинне мінятися 12-13 разів на годину. Саме такий об'єм повітря повинен прибувати ззовні для забезпечення вентиляції. Інакше - вентиляції не буде!
Краще проектувати балки перекриття так, щоб труби інженерних комунікацій йшли вздовж них, а не впоперек. Такий спосіб планування економить висоту стін, а відповідно і матеріали.
Last Updated (Friday, 29 March 2013 15:22)