Камінна топка - пускаємо вогонь в будинок
Вогонь, вода та мідні труби. Багато хто памятає цю чарівну казку з дитинства. Але в нашій статті піде мова про банальні будівельні істини - влаштування камінної топки в деревяному будинку. Пропустимо преамбулу про те, як це важливо при будівництві з дерева. Якщо ви запроектували камінну топку (вставку) ще на стадії розробки конструкції Вашого будинку - то вам повезло! Точніше казати - Ви молодець, тому що врахували це передчасно. А що робити, коли думка про камін виникла тільки тоді коли будинок обжитий, стіно стоять, меблі розставлені і мурувати 2 тони цегляної труби ніхто не дозволить? Ось тут і стануть в пригоді наші поради. Зробимо все просто - розпишемо по кроках етапи підготовки та монтажу камінної топки.
1. Вибрати місце для камінної топки в центрі будинку. Чому? Читайте в статті про опалення будинку каміном. Вертикальна лінія - продовження осі димоходу топки має проходити через кімнати другого поверху не торкаючись і не перетинаючи стін!
2. Якщо під камінною топкою немає свого фундаменту, або вона не розташована на бетонній площадці що кріпиться консольно до стін будинку, тоді відразу шукайте димоходи для каміна з нержавіючої сталі - вони легкі і витримують високі температури. А головне - не створюють великого навантаження на конструкцію каміна в якого нема фундаменту.
3. Придбайте вогнетривкий гіпсокартон - з нього буду виготовленф бокові стінки теплової камери каміна. Саме вони будуть ізолювати деревяну стіну від можливого проникнення вогню та дфївисокої температури. Памятаємо - гіпс не горить і має високій тепловий опір!
4. Топка не пропускає зовні вогню, але нагрівається до температури 200-400 градусів. Повітря в зоні контакту з топкою прогрівається жо температури 180 градусів. Основним термозахистом камери каміна буде покрита шаром алюмінію базальтова вата товщиною 3 см. Бутерброрд, який складається із фольговіаної вати та вогнетривкого гіпсокартону надійно захіщає деревяні конструкції від дії високої температури.
5. Бажаєте підвищити корисну дію вашої камінної топки без великих витрат фінансів? Придбайте додатковий радіатор - продовження камінного димоходу. Його потужність складає до 2 кВатт і він має довжину 0,5 -1 метр.
6. Ізолювати стелю будинку- не менш важливе питання, ніж термоізоляція в зоні розташуванні камінної вставки. Схема захисту буде така сама: гіпсокартон та базальтова фольгована вата.
7. В звязку із відсутністю фундаменту рекомендуємо оздоблення каміну виготовити з гіпсокартону (не забуваємо про вату) та прикрасити фактурною штукатуркою.
8. Відстань між стінками топки, та внутрішньою поверхнею базальтової вати з алюмінієм має бути не менше 10 см
9. Термоізолюйте металеві саморізи, якими будете кріпити каркас каміну з металічних профілів до стіни будинку не залежно від того з чого зроблена стіна! При нагрівання саморізів проходить оплавлення та помягшення дюбелів.
10. Організуйте вентилювання простору між стелею та каміном для запобігання нагрівання стелі.
11. Захистіть прикамінну зону підлоги керамічною плиткою від випадкового падіння вуглів на підлогу. Це можна зробити наклеївши плитку на плаский шиферний лист, що прикручений до підлоги. Краї такої конструкції краще оздобити латунними кутниками.
12. По можливості організуйти приплив повітря в зону горіння або під чавунну топку з вулиці. Читайте детально про приточну вентиляцію в будинку.
13. Розташуйте топку таким чином, щоб відстань від підлоги до дна топки була достатньою, щоб потоки прохолодного повітря біля підлоги легко проходили під итопку та мали можливість захоплюватися тягою і підніматися в термічну камеру.
14. Проробіть отвори в міжповерховому перекритті і виведіть труби теплової вентиляції на рівень другого поверху. Ретельно ізолюйте труби базальтовою ватою для запобігання нагрівання балок перекриття та підпідлогового простору.
15. Виходи теплових каналів другого поверху обладнайте вентиляційними металевими решітками з шторками для можливості регулювання потоку гарячого повітря що буде виходити з термокамери.
16. Труба димоходу повинна підніматися не менше ніж на 0,5 метри над верхнім коньком даху будинку, при розташуванні труби на віддалі до 1,5 метрів від конькового прогону.
17. Якщо з якихось причин стіни вашого будинку не оброблені антипіренами - то зробіть це, ми вам підкажемо як це зробити в розділі Захист деревини
18. Топку краще придбати з подвійною задньою стінкою. Таку систему дозволено використовувати постійно, а не періодично, як це рекомендують для тонких чавунних топок без подвійних стінок.
19. В непомітному місці біля каміну рекомендуємо тримати вогнегасник!
Про вогонь розповіли, а про воду і мідні труби ні? Так, читайте про водяне опалення в статті Особливості водяного опалення деревяного будинку
Пускаємо вогонь в будинок! Але робимо це грамотно і не забуваємо звертатися до професіоналів.
Last Updated (Thursday, 29 November 2012 09:06)