Монтаж підлоги на основі фанери
Розглянемо один з видів підлог - фанерний. Коли мова йде про монтаж підлоги швидко, рівно без подальшого скрипу і з можливістю його декоративного покриття, то вибирати навіть і не доводиться. Безсумнівним лідером у цій області була і залишається підлога, в якій основа зроблена з фанери. Не будемо зупинятися детально на описі всіх характеристик цього унікального матеріалу і відразу перейдемо до основних його переваг.
1. Це - особливо міцний матеріал, багатошаровий. Саме багатошаровість надає фанері пружність, твердість і здатність легко відновлювати форму після часткового зволоження.
2. Ідеально рівна форма і широкий асортимент за форматом і товщиною листа. Це дозволяє з мінімальними відходами настелити основу для майбутньої підлоги.
3. Якщо питання стоїть так: Що краще обрати для основи під лінолеум, ламінат, ковролін - то всі інші підлоги з ламелей, з підлогової дошки, з чорнової нешпунтованой дошки «пролітають як фанера над Парижем». Це значно дорожче.
4. Ідеально застосування фанери і там, де висоту кімнати не можна вже забирати підняттям рівня підлоги. Велика міцність при меншій товщині - економія висоти підлогового покриття.
5. Купити фанеру - не складає труднощів, в будь-якому будівельному супермаркеті або у виробника, що заощадить вам кошти, адже взяти з перших рук, тоді і ціна фанери менше ніж у роздрібній торгівлі
6. Настелити підлоги з дошки - важка справа, що вимагає більшого досвіду та наявності спеціального інструменту для стягування дошки, чого не треба для монтажу підлоги з фанери.
Нагадаємо основні вимоги до монтажу підлоги на основі фанери:
2. Лаги (бруски) бажано покрити антисептиком.
3. Для вирівнювання горизонтальної площини лаг використовуйте підкладки, які між собою склеєні, а не просто укладені бутербродом. Це убезпечить ваш пол про те що коли то під дією вібрацій стовпчики під лагами розсиплються або почнуть скрипіти.
4. Фанеру краще прикручувати до лагам шурупами для гарантії того, що цвяхи з часом не вилізуть крізь ваш лінолеум.
6. Фанеру для настилання підлог під лінолеум або підлоги з ламінату вибирайте товщиною 15-20 мм в один шар, або 10 мм в два шари.
7. Відстань між шурупами монтажу не повинна перевищувати 20 см. Для склеювання листів фанери в два шари використовуйте звичайний ПВА клей. Якщо шуруп не ховається в фанеру з капелюшком, то зробіть попередньо потаї під головку шурупа.
9. Для монтажу підлоги на кухні можете використовувати водостійку фанеру, але пам'ятайте: ніяка стійкість до води не врятує вал підлогу в результаті затоплення водою. Але якщо вже так трапилося, то розібрати підлога з фанери - легше легкого якщо він прикручений шурупами, а не прибиті цвяхами.
10. Краї аркушів не повинні торкатися стін приміщення.
Окремо варто сказати, що дуже добре зарекомендували себе підлоги з фанерною основою, які наклеєні на наливну підлогу. Стяжка при цьому готується з самовирівнюючої суміші. А листи фанери клеяться до неї каучуковим клеєм або клеєм на водній основі. Але в цьому випадку фанеру треба брати водостійку!
Last Updated (Thursday, 19 April 2012 11:50)