Фундамент з плит. Всі "За" та "Проти"
Чергова наша стаття присвячена фундаментам. Фундамент у нас ассоцііуется з риттям траншей, бетонними міксерами, землекопами, опалубкою. У більшості випадків - саме так і будують основу для будинку. Але якщо розібрати випадки з високим рівнем грунтових вод або з грунтами слабкої несучою здібності? Тоді відпадає варіант стрічкового або пальового фундаменту. Адже мова йдеться про дерев'яний будинок, вага якого не вимагає величезних сильно заглиблених монолітних фундаментів. Особливий випадок, коли легкий дерев'яний будинок треба монтувати на березі моря, де на кілька метрів у глибину - тільки пісок.
Плитний фундамент - не єдине, але правильне рішення! Розглянемо всі "За" і "Проти" фундаменту з плит. Найпростішим по влаштуванню є монолітний плитний фундамент виготовлений із залізобетону і залитий у вигляді цільної бетонної подушки. Про такі фундаментах сказано багато в літературі та інтернеті. Ми зупинимо нашу увагу на фундаментах зроблених з дорожніх і аеродромних бетонних плит.
У практиці нашого підприємства є 2 будинки побудованих на фундаментах з готових аеродромних плит. Обидва вони знаходяться в Криму на узбережжі. Там переважають грунти з ракушняка і піску. Тому будівництво заглибленого стрічкового фундаменту не представлялося можливим. У зв'язку з тим, що продаж дорожніх плит не є рідкістю і вони доступні майже в будь-якому районному центрі - актуальність питання таких фундаментів не втрачається.
Особливості фундаменту з аеродромних або дорожніх плит:
b. Необхідність гідроізоляції фундаментної плити (наприклад геомембрану Ізостудія), створення дренажної системи.
c. Рекомендуємо для підняття першого вінця будинку і для зміцнення конструкції монтувати армований пояс висотою 20-25см. (цоколь вище рівня снігового покриву). Монтаж такого поясу одночасно запобігає горизонтальному переміщенню плити і скріплює їх між собою.
d. При влаштуванні плитного фундаменту він не заглиблюється до глибини промерзання грунту. А цей показник коливається від 80-90 см на Україну і до 1,5 - 1,7 м. на півночі Московської області. Такий фундамент ще називають "плаваючим".
e. Багато фахівців з фундаментів рекомендують заливати монолітний шар бетону поверх збірних плит або ж з перехресних збірних залізобетонних балок.
f. У скандинавських країнах, де велика ступінь промерзання грунту для захисту від морозу застосовується пенопропіленовие ізоляція, тобто утеплювач (пінопласт) укладається на гранітний щебінь.
g. Для малоповерхового будівництва з дерева можливе використання дорожніх плит в якості плаваючого фундаменту. Це оптимальне рішення для бань, господарських будівель і т.п.
Конструкція фундаменту з незаглиблений фундаментів з дорожніх
залізобетонних плит:
1 - грунт; 2 - подушка з піску і щебеню; 3 - важка залізобетонна плита дорожня, 4 - гідроізоляція, 5 - бетонний монолітний шар; 6 - вирівнюючий цементно-піщаний шар під підлоги;
Фундамент на плитах не є традиційним і для його монтажу потрібна чітка геологія і грамотний розрахунок.
Mis à jour (Mercredi, 30 Mai 2012 13:27)