Безпека дерев'яного будинку. Пожежна сигналізація.
Багато замовників починають розмову про безпеку дерев'яного будинку коли він вже побудований. Ми рекомендуємо подивитися на це питання більш глибоко. Що входить в поняття "безпека"? Наведемо кілька пунктів, які першими спали на думку:
1. Захист від вторгнення в приватне житло
2. Захист від пожежі
3. Захист від вибуху газу
4. Захист від чадного газу
5. Захист від затоплення приміщень водою
6. Захист від різного роду комах і тварин-гризунів
7. Захист від руйнуючої дії грибків, рослин, цвілі та ін
Деякі види небезпеки можна запобігти вже після будівлі будинку. Вибір деревини для сировини - треба починати задовго до того як з колод почнуть виробляти клеєний брус і елементи дерев'яних конструкцій. У давні часи дерево для будівництва вибирали зі священиком і освячівалі місце де буде проходити заготівля лісу задовго до початку його рубки. Як говориться - всьому свій час!
Що робити коли будинок вже побудований, стіни просякнуті засобами захисту, пофарбовані і меблі встановлені? Як провести монтаж системи сигналізації та запобігання пожежі? Що робити якщо система проводів не вписується в загальний інтер'єр вашого житла? Для дерев'яного будинку - це дуже актуальні питання. Виявляється, є і такий варіант побудови системи безпеки та попередження про можливе пожежу. Ми не будемо розглядати складні і доорогіе системи сигналізації. Наведемо приклад простого конструктора пожежної сигналізації на базі безпровідних технологій з функцією сповіщення Вас по телефону про виниклу загрозу для Вашого будинку.
Вартість такої системи в самій мінімальній комплектації складає близько 200 $. Складається вона з пульта управління, який вміє автоматично отримувати сигнал тривоги від датчиків і передавати його послідовно декільком абонентам мобільного зв'язку у вигляді СМС або навіть голосом, датчиків, сирени і т.д. Кількість одержувачів такої інформації програмується і може складати від 1 до 10 абонентів. Хто-небудь обов'язково отримає сигнал тривоги. Особливістю такої системи безпеки є те, що сигнал від датчиків спостереження за станом приміщень поширюється не по дротах, а по безпровідний технології. Що це значить? Це означає, що Вам не треба викликати монтажників, наймати послуги фірм, протягувати дроти і порушувати ремонт дерев'яного будинку. Досить розмістити (закріпити) датчик пожежної сигналізації в потрібному місці, активувати його і пульт сам встановить з ним з'єднання.
Датчик пожежної сигналізації можна прикріпити до стіни навіть двостороннім скотчем. Сигнал від датчика передається в пульт в закодованому вигляді. Це дуже схоже на технологію Wi-Fi. Залишається вставити в систему карту від мобільного телефону, запрограмувати в систему номери телефонів для оповіщення і проста автономна система пожежної безпеки буде готова до роботи. Оснащені такі пульти сигналізації та захистом від помилкових спрацьовувань. До них може бути підключено велику кількість датчиків одночасно. Вони масштабуються і можуть об'єднувати датчики різних моделей. Це датчики виявлення протікання води, задимленості, відкриття дверей, витоку газу й інші.
Працююча система пожежної безпеки сама визначить рівень тривоги і повідомить вам про це голосовим повідомленням або СМС. Робити вона це буде поки не отримає від вас реакцію на її повідомлення. Керуючи системою мобільним телефоном Ви можете управляти інженерними комунікаціями в будинку. Але це вміють робити більш дорогі системи. У наших оглядах ми ще повернемося до питання установки систем безпеки в дерев'яних будинках.
Mis à jour (Vendredi, 28 Septembre 2012 10:42)