Довжина має значення. Нюанси калькуляцій будівництва з бруса.

There are no translations available.

Прес для склеювання бруса. ФотоНюанси калькуляцій будівництва з бруса.

На сторінках нашого сайту ми вже не раз згадували про особливості ціноутворення і складання калькуляції на будівництво будинку. При цьому вказувалося, що довжина бруса має значення. Від того, наскільки доступним буде сировина, залежить і ціна будівництва. Як правило, діловий ліс має певну довжину (стандарт). Все, що буде відхилятися в ту чи іншу сторону буде збільшувати

вартість будівництва. А як же бути, якщо є потреба в деталях великої - нестандартної довжини? В принципі, нічого недоступного нема, Особливо якщо мова йдеться про клеєний брус. Сучасні технології дозволяють склеювати брус довжиною до 15 метрів і більше. Багато в чому це залежить від того, яка верстатна база є у виробника комплектів деталей для зборки будинку.

У технології виготовлення клеєного бруса використовуються ламелі. Довжина преса визначає і довжину найбільшої деталі. Незважаючи на те, що ламелі можуть бути довжиною 50 см - 5 метрів, загальна довжина бруса під пресом обмежена його розмірами. Складність виготовлення бруса підвищеної довжини обумовлюється ще й тим. що ускладнюється процес нанесення клею на ламелі більшої довжини. Фаза відкритого перебування клею на поверхні не повинна перевищувати норми. а це змушує більш оперативно наносити клей і укладати деталі в прес. Тут потрібна висока швидкість обробки деталей і використання преса. Та й забезпечити рівномірний тиск в пресі на довжині 10 метрів - набагато складніше ніж на коротких деталях.

 

Довжина має значення.

І це значення, як правило, враховується виробниками бруса. Великі габарити породжують велику ціну на нестандартну довжину. Різниця в ціні на брус (калькуляції вартості) може становити 10-20%. Напевно, це виправдано, адже такі масивні деталі вимагають і відповідної верстатної бази та фізичних зусиль для маніпулювання заготовками великої довжини. Такий нюанс калькуляції слід передбачити, коли Ви отримуєте від проектантів розкладку колод. При проектуванні слід уникати нестандартної довжини деталей, щоб здешевити будівництво. Чи можливо використовувати короткі деталі? Як правило, детальне вивчення проекту дозволяє знайти заміну довгим деталям. Але коли це неможливо конструктивно - доведеться змиритися з більшою ціною за більшу довжину. Розмір має значення!

 Прес для бруса довжиною 9 м

 

Mis à jour (Jeudi, 03 Janvier 2013 11:55)

 
Ukrainian (UA)RusEnglish 	French

Пошук по сайту