Коефіцієнт випаровування дерева або нестачі при будівництві.

There are no translations available.

Коефіцієнт випаровування дерева або нестачі при будівництві.

Вам доводилося будувати своїми руками будинок? Або господарським способом? Знайома Вам фаза: «Хазяїн, не вистачило цвяхів! Купи ще 3 кг ». Так, куди не глянь - проблема однакова у всіх: не вистачило, трохи ще треба, не була повна пачка або все було, але раптом не можемо знайти - випарувалося кудись. І я - автор цього нарису стикався з цим не раз, тому як будував будинок своїми руками і чужими руками - наймав будівельників. Майже весь етап будівництва доводилося контролювати. Наведу прості приклади, які були у мене на будівництві:

при фразі купити 2 кг цвяхів 200 для кріплення крокв. Я перевірив, що робітники б'ють по 4 цвяха на одне крокву, зважив, пачку, порахував, скільки штук в паче і вийшло, що видані ним цвяхів з лишком вистачило б на весь дах, після «обнародиванія» мого розрахунку будівельникам я їх поставив в безвихідь . Зразу знайшлося 2 кг зайвих цвяхів, які «випадково» впали в траву і не потрапили в поле зору тих, хто відповідав за їх використання. Такий повсюдний контроль дозволили повернути в рахунок оплати монтажникам водяного опалення фітингів, муфт і колін для труб на суму 20% від розрахункової калькуляції. Найбільша розбіжність була виявлена при монтажі гіпсокартонних стель. Бригаду будівельників я вигнав ще до початку робіт, оскільки кріплень стельового профілю було заявлено в 3 рази більше ніж розраховує виробник конструкції! Тотальний контроль дозволяє, так би мовити, заощадити свої кревні.

Нестачам -Ні!

 Так само "випаровується" дерево з будівництва.  Аналіз нестач показав, що дивним чином випаровуються з будмайданчика дерев'яні частини будинку не у вигляді готових деталей, а пропадають крокви, балки, дошка обшивальна, коротше кажучи - обрізний струганий матеріал. Така пропажа була швидко нами вивчена і систематизована. Пропадає те, що з вигляду не має спеціальних особливих  рис. Готова деталь вінця, має строго певну форму, замок, отвори під електромережу і нагеля. Така специфічна конструкція не дозволяє використовувати цю деталь ніде крім як у стіні будинку. Вже дуже очевидно буде наявність «зайвих» будматеріалів. А стругані пиломатеріали можуть бути використані  де завгодно: Адже це будівництво!

Контроль, облік при випуску комплектів для самостійного складання будинку проходить у декілька етапів і практично виключає нестачу при виготовленні так і на етапі складування деталей у пачки, що зводить до нуля коефіцієнт випаровування дерева.

Великий досвід відправки таких комплектів за кордон на експорт не дозволяє пропадати і випаровуватися виробам з дерева з вини виробника. Інша справа - якщо у Вас не організовані охорона і правильне зберігання деталей. Ми вже писали в статті про типові помилки зберігання комплектів для складання будинку на будівельних майданчиках - причини недостачі і псування дерев'яних деталей.

Mis à jour (Jeudi, 24 Janvier 2013 10:08)

 
Ukrainian (UA)RusEnglish 	French

Пошук по сайту