Фундамент на стовпах для зрубу. Технологія ТІСЕ

There are no translations available.

Ростверк фундамента на столбах для срубаДля будівництва таких легких конструкцій як будинки і лазні з клеєного бруса часто використовується технологія ТІСЕ зведення стовпчикових фундаментів. При монтажі стовпчикових фундаментів передбачається можливість виготовлення опорної п'яти в конструкції буронабивного фундаменту в самому його низу. Ця особливість дуже важлива при будівництві на сильно пучинистих глиняних грунтах, коли грунт, замерзаючи, виштовхує фундамент на поверхню, а разом з ним і конструктивні елементи дерев'яного будинку. Якщо заглибити нижче точки промерзання грунтів опорну п'яту, то вона буде надійно утримувати фундамент, не дозволяючи йому підніматися. Збільшення площі опори

фундаменту в самій нижній його точці значно підвищує несучу здатність всієї конструкції фундаменту. Це властивість особливо важливо при будівництві на грунтах з невисокою несучу здатність.

Фундаменти на стовпах

Фундамент на стовпах. Технологія ТІСЕ

Монолітні (армовані) стовпчасті фундаменти краще виготовляти в грунтах з пониженим кількістю вологи, коли в пробурених свердловинах не збирається вода. За технологією ТІСЕ не допускається підсипка в свердловини піщаної подушки, так як це може призвести до нерівномірного осідання при ущільненні піщаної подушки. На грунтах з невеликою несучою здатністю рекомендується підсилити конструкцію опорної п'яти підливою "цементного молока". До твору заливки бетоном свердловини армують арматурою, зваривши її в каркас. При установці каркаса слід вжити заходів, які не допускають його зсув, що може призвести до контакту арматури з грунтом.

За допомогою водяного рівня перед заповненням свердловин бетоном потрібно вивести позначки нижнього ребра стрічкового фундаменту (ростверку). Для цього можна скористатися і нівеліром або будівельним спиртовим рівнем. Бетон укладають поступово шарами, ущільнюючи штикуванням. Заповнивши розширену порожнину, в свердловину (по всьому діаметру циліндричної частини) опускають толеву сорочку, поєднавши її верхню крайку з покажчиком рівня нижньої частини ростверку. Така толева сорочка (або защмта з руберойду) ізолює стовп фундаменту від грунту, знижуючи сили дії грунтових вод і при його обдиманні.

Стовпчасті фундаменти не виконуються для будинків з підвалом або цокольним поверхом, не застосовують їх і на ділянках з істотними перепадами висот, оскільки великі бічні навантаження можуть їх перекинути на бік.

 Фундаменти на сваях частіше використовуються у багатоповерховому будівництві. Однак, металеві малі сваї - економний варіант будівництва фундаментів.

Mis à jour (Mardi, 04 Février 2014 12:07)

 
Ukrainian (UA)RusEnglish 	French

Пошук по сайту