Вибір часу будівництва дерев'яного будинку

There are no translations available.

Час для будівництва дерев'яного будинкуБудівництво будинку, в тому числі і дерев'яного, починають з земляних робіт. Це наклавдає певні вимоги на погодні умови: зведення фундаментів має відбуватися при плюсових температурах. Промерзла земля не дає норально копати фундамент на досить велику глибину. Крім того, фундаменти, залиті таким методом як "заморожування", можуть просісти при відлизі і збільшенні навантаження. При дуже високому рівні грунтових вод фундаментні роботи не рекомендується починати, краще почекати, поки рівень води буде мінімальним. Це в різних регіонах може бути по-різному, але в більшості слуечев це є - травень місяць. При гарній підготовці та використанні конструкторів для самостійного складання будинку, всі роботи можна закінчити до настання холодів.

Коли краще будувати дерев'яний будинок?

Питання початку будівництва стає особливо актуальним, якщо будинок споруджують з підвальних та цокольних приміщень. Якщо ж фундамент і цоколь вже готові до весни, то це самий оптимальний термін початку робіт. При використанні клеєного бруса - немає різниці коли будувати дерев'яний будинок. Якщо ж будувати з сирого бруса, то за початок робіт навесні говорить той факт, що кращим матеріалом з лісу для будівництва вважається зимовий. Тому всі заготовки краще виробляти саме в цю пору  року.
Заготовлений  ліс при цьому повинен правильно зберігатися під  спеціальними навісами, які захищають колоду від опадів і сонячних променів. Такий режим зберігання більш правильно підготує деревину до будівництва будинку.

 

 

Свіжі, щойно зрубані колоди не готові для будівельних робіт.

Час будувати деревяний будинокКожен забудовник мріє закінчити будівництво дерев'яного будинку в самі стислі терміни - це незаперечна перевага будівництва з дерева. Однак, надмірне прискорення подій неминуче призводить до небажаних наслідків. Справа в тому, що стіни з сирого бруса сильно осідають, що може призвести до пошкодження не тільки конструкції покрівлі, димохідних каналів, а й до появи тріщин в чистовоій обробці приміщень. Такі загрози не страшні для стін з клеєного бруса, в которих усадка - мінімальна або практично відсутня. При зведенні дерев'яних стін з сирого бруса роботи виконують у два етапи. На першому - зводять стіни зрубу і чекають його усадки протягом року, встановлюючи їх "насухо" (без межвінцевого утеплювача і законопачюванія). Після цього зруб розбирають і встановлюють і монтують повторно з прокладкою швів джутом, клоччям паклі або та іншими ущільнювальними матеріалами. Але навіть попередня збірка "насухо" не дає гарантії від подальшої усадки. Система управління усадкою на основі домкратів і компенсаторів усадки повинна бути врахована при проектуванні зрубу. Після остаточної усадки всі вінці зрубу ревізують і при необхідності утеплюють шви герметиками.

Краще будувати будинок у період, щоб за зимовий сезон він встиг осісти на 80% і можна було навесні продовжити роботи з декору і облицювання.


Mis à jour (Mardi, 04 Février 2014 11:33)

 
Ukrainian (UA)RusEnglish 	French

Пошук по сайту