Виготовлення та різання віконних вінців в будинку з бруса

There are no translations available.

Монтаж віконних вінців у зрубі дерев'яного будинкуВіконні вінці - деталі дерев'яного будинку, які "рыжуть" (виготовляють на заводі) з укорочених колод, що називаються "коротишами". Як правило, вони формують одну з частин віконного або дверного отвору. Укладаються вони аналогічно звичайним вінцям, які кріпляться до брусу під вікном. Щоб така конструкція з "обірваним" краєм мала вертикальну стійкість, необхідне рішення, що не дозволяє згинатися стіні в місці кріплення вікна чи двері. Для цього по бічних гранях бруса або колоди вибирають пази або залишають шип. Спосіб залежить від обладнання, яке є у майстрів, що збирають зруб дерев'яного будинку або лазні. У ці пази 

заводять обсадний брусок, а в разі шипа - вставляють прорізом обсадну дошку. Такий "замок" не дозволяє відхилятися конструкції від вертикалі і умоджливлює вільне ковзання дерев'яних деталей при усадці будинку. (На малюнку: 1 - віконний вінець / брус, 2-компенсаційний паз / шип, 3 - утеплювач підвіконний, 4 - підвіконна дошка / відлив)

Важливим при виготовленні оконни'х вінців є дотримання однакової їхньої довжини. На відстані 10-15 см від краю необхідно скріпити ряди дерев'яним нагелем. Частота установки нагелів в таких місцях - більша, ніж у рядових вінцях! При використанні профільованого бруса, у якого дотримана геометрія від початку і до кінця бруса труднощів не виникає. Але при рубці віконних вінців з колоди слід суворо підбирати розмір і дотримуватися розташування окоренкової частини і вершини. Порушення чергування окоренкової частини і вершини може призвести до того, що брус над вікном ляже нерівно. У гіршому випадку - вікно не зможе рівномірно здійснювати усадку уздовж ребра стіни.

 

Монтаж віконної коробки в зрубі дерев'яного будинку

 

Для утеплення швів в районі паза або шипа по периметру віконного отвору укладають ущільнюючий матеріал. Малюнок (А-коробка віконна / дверна, Б-віконний вінець). На нашому підприємстві ми використовуємо джутове або лляне волокно. Аналогічно, на утеплювач і ущильнювач монтується підвіконна дошка. Якщо віконний отвір зроблено з дотриманням усіх правил, то Надвіконний брус повинен лягти ідеально рівно. Це місце в будівництві дерев'яного будинку вважається одним з найважливіших. Надвіконні вінці (бруси) укладають аналогічно рядовим вінцям. Над стійками і косяками віконних і дверних прорізів на осідання стін залишають зазори. Вони служать для забезпечення безперешкодної усадки зрубу. Детально ми порушували це питання у статті "Усадка зрубу. Поради". простір між сонечком вікна та Надвіконні вінцем (брусом) заповнюється м'яким об'ємним утеплювачем - мінеральною ватою.

При виготовленні компенсаційних пазів в стінах зрубу ми застосовуємо напівавтоматичні верстати, що дозволяють з високою точністю робити усадковий паз. Дивитися відео про виготовлення та обробку віконних вінців тут >>>

 

 

 

Mis à jour (Mardi, 04 Février 2014 10:49)

 
Ukrainian (UA)RusEnglish 	French

Пошук по сайту