Камін своїми руками. Фундамент. Фотоінструкція.

There are no translations available.

Камін своїми руками. Фундамент. ФотоЯк би багато не писали про монтаж каміна, скільки б посилань на корисні статті не робили - краще один раз побачити ніж багато разів почути. От ми і вирішили надати фотоінструкцію про монтаж каміну своїми руками.  Монтаж каміну для деревяного будинку має свою особливість, про це ми згадували в статті Камінна топка - пускаємо вогонь в будинок. Однак загальні принципи - не змінюються. Почнемо ми фотоінструкцію з монтажу фундаменту.

 

Фундамент камінної топки

Монтуємо фундамент для камінної топки на рівні підлоги чи консольно підвішуємо залізобетонну плиту, котра висить на суміжних стінах в куті кімнати (наступне фото).

При використанні топки з можливістю підводу зовнішнього повітря передбачте повітряпровід в зону горіння топки. Рекомендуємо використовувати клапан  подачі повітря в зону горіння що регулюється. За відсутності такого повітряного каналу знизу топки її коефіцієнт корисної дії наближатиметься до нуля.

Для запобігання перегрівання стін будинку що межують з камінною топкою використовуйте фольговану базальтову вату, яку можна приклеїти джо стіни або гіпсокартону термостійким клеєм.

Консольная опора для каминной опки. Фото Якщо плита виконана консольно, підсильте її при монтажі арматурою. Кінці арматури необхідно вставити в стіни.  В якості додаткової опори використаний маленький фундамент, в середині якого є простір роміром 25х15 см для забезпечення тяги повітря в камеру нагрівання(простір між топкою та стінками). Знизу передбачений отвір, через який буде надходити холодне повітря з кімнати та нагріватися від поверхні топки, утворюючи природню тягу гарячого повітря. В отвір під фундаментом буде прокладена під підлогою ПВХ труба 110 мм для підводу повітря з вулиці. Такі особливості треба враховувати при складанні проекту будинку
Консольна зілізобетонна плита для топки каміна. Фото

На фото - залита залізобетонна плита в якості підставки під камін. Краї плити врізані в стіни. Білий кусок пінопласту на фото - це закрита майбутня діра для надходження холодного повітря в камеру нагріву навколо топки. До цієї плити в майбутньому буде приклеєне оздоблення з мармуру чи граніту, або з керамічної плитки. Товщина плити 7-10 см.

При облаштуванні фундаменту враховуйте майбутні висоти  підлог.  при монтажі консольної плити в якості підставки для камінної топки - простір під нею можна використати для зберігання оберемка дров для декоративного прикрашання єнтерєру.

Фундамент - постамент з газобетону. Фото.

Для можливості примусової циркуляції повітря і підсилення природньої тяги передбачте місце для монтажу вентилятора (на фото зправа внизу). Забезпечте це місце електропроводкою!

Застереження" Не плануйте використовувати потужні вентилятори канальної вентиляції - вони створюють багато шуму!

На фото -ричаг регулювання  засллонкою подачі зовнішнього повітря в зону горіння. Заслонка керується через трос, який прокладений в порожнині вентиляційного каналу фундаменту для топки. При масивному постаменті для топки врахуйте це при розрахунку фундаменту будинку

Після готовності фундамента  необхідно встановити топку на місце її монтажу для того щоб визначити довжини труби до вогневого каналу димоходу, для розмітки встановлення стінок термічної камери. Бажано провести пробний монтаж димоходу та переконатися у наявності необхідної тяги. 

Застереження! Для проби роботи камінної топки, не розпалюйте вогонь, коли топка стоїть безпосерньо на бетоні, різке нагрівання його поверхні призводить до лопання та пошкодження бетонної плити!

На фото - пробний пуск топки і перевірка тяги. Труба використна з нержавіючої сталі спеціальо для камінних димоходів. Якщо вхід в комин димохідної труби має 90 градусів. краще використати трубу з чорного металлу товщиною 2-3 мм. Вона більш стійка для прямого контакту з вогнем.

Фундамнти для камінних топок можуть бути різними. Однак слід памятати:

  • Вага топки коливається від 75 до 300 кг.
  • Конструкція оздобоення каміна не може впироатися на топку!
  • Перевіряти димохід необхідно до початку монтування топки та оздоблення каміна
  • Використовуйте першочергово  документацію до топки та поради фотоінструкції - додатково.
  • Продовження фотоінструкції - в статті на сайті "Камін своїми руками. Монтаж термокамери. Фотоінструкція."

Mis à jour (Jeudi, 29 Novembre 2012 09:07)

 
Ukrainian (UA)RusEnglish 	French

Пошук по сайту