Камін своїми руками. Монтаж термічної камери. Фотоінструкція

There are no translations available.

Каміна топка . ФотоМонтаж термічної камери каміна залежить від топки, яку ви придбали. Є 2 категорії топок. Фасад одних передбачає вільний прохід повітря над верхнім краєм топки. Фасад інших виконаний так, що оздоблення щильно повинно прилягати до внутрішньої частини рамки фасаду топки. В першому випадку повітря "облизує" передній гарячий край топки та проникає під впливом тяги всередину термокамери каміну. При цьому охолоджується передня стінка камінної дверки над склом. Монтаж каміну для  будинку з брусу має особливості, про це ми згадували в статті Камінна топка - пускаємо вогонь в будинок.

 

 

Монтаж термокамери каміну починається з розмітки на фундаменті та стінах. Визначаються місція кріплення металічного профілю до стін, та місця приклеювання стінок термокамери до фундамету та стіни.

Для мурування стінок термокамери найкраще підходить газобетон та пінобетон, які мають відмінні властивості по тепловому опору. Однак , якщо ви хочете щоб стінки термокамери добре прогрівалися і після згоряння дров продовжували віддавати тепло в термокамеру, тоді стінки камери треба виконати з шамотної або звичайної повнотілої цегли.

Якщо прогрівання стінок термокамери не передбачається, то їх можна ізолювати фольгованою ватою.

На фото - стінки нижньої частини термокамери виконані з пінобетону товщиною 8 см, висотою - як топка. Зєднання блоків проведено термоклеєм. Верх піноблоків перевязаний профілем для гіпсокартону.

Місця кріплення профілю до стіни виконанано на металеві дюбелі. Застереження! Пластмасові дюбелі під дією температури нагріваються та розмягшуються. Використовувати їх неможна!

Якщо плита виконана консольно, підсильте її примонтажі арматурою. Кінці арматури необхідно вставити в стіни.  В якості додаткової опори використаний маленький фундамент, в середині якого є простір роміром 25х15 см для забезпечення тяги повітря в камеру нагрівання. Знизу передбачений отвір, через який буде надходити холодне повітря з кімнати та нагріватися від поверхні топки, утворюючи природню тягу гарячого повітря. В отвір під фундаментом буде прокладена під підлогою ПВХ труба 110 мм для підводу повітря з вулиці.

Наступним кроком є вирізання з базальтової фольгованої вати фасонних заготовок по розміру отврорів , що утворилися при монтажі рами кркасу каміну. Для каркау використовувався пристінний профіль для гіпсокартонних кострукцій  3 см. Вата товщиною 3 см ідеально заходить в паз профілю. Вирізаються отвори для повітряних каналів, по яких буде розводитися гаряче повітря в будинку. Діаметр = діаметру вентиляційних труб. Вата мотується в каркас термокамери фольгою досередини! 

Внутрішні шви термокамери герметизуються фольгованим клейким скотчем з алюмінію по всій довжині. Всі частини металевого каркасу з профілю повинні буди накриті суцільним шаром фольги та скотчу для запобігання нагрівання каркасу камінної обудови. На фото-верхня стінка термокамери з отвором для вентиляційного каналу гарячого повітря. В якості теплоізолятора можна використати фольговану вату у вигляді плит розміром 50х100 см Isover. Тверда структура матів з вати дозволяє вставляти їх в металевий профіль


Змонтувати  вивід гофротрубою або іншою металевою трубою каналу вентиляції на другий поверх, або через стіну в сусідню кімнату. Рекоментований розмір труби вентиляції - 110-140 мм

Застереження! Для того щоб простір між стелею та термокамерою не нагрівався проведіть термоізоляцію труби (вентиляційного каналу) На оштукатурені та цегляні  поверхні базальтова вата наклеюється термостійким клеєм. Стеля ізолюється від термокамери теж термоізолятором та обладнується двома вентиляційними решітками. Після того як термокамера зсередини повністю покрита фольгованою ватою приступайте до прикручування зовні гіпсокартонних плит.

На фото - труба вентиляційного каналу (ще не ізольована) подачі гарячого повітря на другий поверх через перекриття.

 

Труби подачі гарячого повітря (гофрована труба) виведені  на другий поверх через перекриття між 1-им та 2-им поверхами. Труби ізольовані фольгованою ватою. Читайте дополнительно о Звукоизоляции труб

 

При монтажі термокамери слід памятати наступне::

Mis à jour (Jeudi, 31 Mai 2012 10:07)

 
Ukrainian (UA)RusEnglish 	French

Пошук по сайту