Оклад - обв'язка зрубу або перший вінець дерев'яного будинку

There are no translations available.

У наших статтях про обрядах і традиціях будівництва дерев'яних будинків ми вже розповідали про те як серйозно ставилися наші пращури до укладання першого вінця. Його раніше називали окладом або обв'язкою. Обв'язка - основа будинку. Від того як вона укладена буде залежати і те як буде зібраний будинок. Дуже важливо правильно розмітити кути і діагоналі, щоб будинок не вийшов косою. Це покладе в основу і подальше легке конструювання даху.
У минулому столітті не всі будівельники заливали фундаменти під дерев'яний будинок. Обмежувалися підсипанням глини і укладали дубовий оклад (перший вінець) прямо на ц. підставу з глини. Для цієї мети використовували і модрину, яка довговічна і не боїться води. У сучасному будівництві зруб монтують на фундаменти. Питання надійності обв'язки - не стає менш актуальним. Тому нагадаємо кілька постулатів про те, ка правильно укласти перший вінець (оклад) для його тривалої служби.
Оклад. Обв'язка. перший вінець1. Необхідно провести хімічну обробку окладу для запобігання його гниття і псування жуками - червицями. При виборі способу нанесення засобів захисту деревини ми рекомендуємо для першого вінця використовувати просочування. Для подальших вінців можна використовувати нанесення розчину пензлем.
2. З огляду на те, що обв'язка не завжди має межу для відтоку дощової води - необхідно захистити її від попадання вологи від атмосферних опадів. Для цього можливо використовувати металеві відливи. Вони перешкоджають розтіканню води між окладом і другим вінцем.
3. Можна обробити перший вінець гарячою смолою, яка створює надійний водоотлалківающій шар на поверхні дерев'яних деталей.
4. При використанні сучасних технологій будівництва дерев'яний будинок (зруб) простоїть більше 100 років. Але досвід показує, що протягом цього терміну заміна першого вінця - обв'язки - неминуче. Тому треба подбати про те, щоб була можливість оперативної заміни окладу. Кріплення окладу до фундаменту повинне дозволяти замінити оклад. Один з таких способів кріплення обв'язки до фундаменту - використання металевого куточка і саморізів для дерева.
5. Існує ряд технологічних операцій при монтажі зрубу, при якому отвору в стінах проводяться безпосередньо під час уклдакі вінців. Наприклад, дірки для металевої гофри - висвердлюються електриками під час укладання обв'язки і перших вінців зрубу. Їх також необхідно обробити антисептиком зсередини.
Монтаж гофри в обв'язці для електричної мережі6. При монтажі захисту першого вінця з жерсті ми рекомендуємо не закривати торець бруса. Саме через нього буде відбуватися випаровування вологи, яка з якихось причин потрапила в оклад.
8. Форма відливу з жерсті повинна передбачати відведення води на зовнішню частину окладу (першого вінця). Для цього профілюється спеціальний "зуб" як показано на фотографії.
9. Необхідно ізолювати обв'язку від фундаменту. Для цього обв'язка укладається на 2-3 шари руберойду, толі або іншого водооталківающего матеріалу.
10. І для тих, хто вірує в обряди і традиції нагадуємо, що необхідно під оклад заховати кілька монет дрібниці для того щоб в домі водилися гроші і був достаток. За народним придане - під оклад не повинні потрапляти тріски. По завершенні укладання першого вінця приготуйте будівельникам частування!Монтаж гофри в обв'язці для електричної мережі
Детальніше про традиції і обряди читайте в статті Початок будівництва будинку з бруса. Обряди і традиції

Mis à jour (Jeudi, 22 Novembre 2012 13:16)

 
Ukrainian (UA)RusEnglish 	French

Пошук по сайту