Електропроводка деревяного будинку
В основному використовують 2 типу монтажу проводки: прихована і зовнішня. Наведемо приклад фотографій зовнішньої проводки і Ви зрозумієте, чому в цій статті ми не будемо вести мову про неї. Зверныть увагу на те, як вписується в інтерєр прокладка зовнышньої проводки.
Монтаж електропроводки в дерев'яних будинках виконується за особливими правилами ПУЕ («Правила улаштування електроустановок»), які були розроблені у зв'язку з тим, що дерево, з якого виготовлені стіни в таких будівлях, представляє собою джерело підвищеної пожежонебезпеки і саме невідповідність монтажу електропроводки ПУЕ є причиною більшості займань.
Електричний введення в будинок зі стінами, виготовленими з згорає матеріалу (дерева), можливий тільки з використанням мідного дроту, що йде через трубу з металу, вмонтовану в поверхню стіни. Використання алюмінієвого проводу заборонено.
Необхідно застосовувати тільки кабель з негорючою ізоляцією (NYM або ВВГнг). Якщо у кабелю немає незгоряємої ізоляції, він повинен бути поміщений в кабельний канал, електротехнічний плінтус або гофротруби. Можна укласти провід що не має ізоляції безпосередньо на стіну, але в цьому випадку відстань між її поверхнею і проводом повинна бути не менше одного сантиметра, для чого можуть бути використані «ролики»-ізолятори.
Проводи освітлення, що йдуть в порожнинах між базовою та підвісною стелею, можуть розміщуватися в гофротрубі. Переходи проводів між стінами повинні здійснюватися тільки в металевих трубах. Це необхідно для того щоб дроти не здавлювалися через осідання будинку і не могли бути перекушеними гризунами. Ось типовий приклад того як не треба укладати електричну проводку
Якщо ви використовуєте приховану електропроводку - обшиває стіни будинку вагонкою або декоративними панелями, то всі дроти і кабель повинні йти в металевих трубах.
Планувати розташування розеток і вимикачів в дерев'яному будинку, їх кількість потрібно як можна більш точно, так як перенесення елекрогнезд та усунення слідів в дерев'яному будинку складніше, ніж в кам'яному.
Всі труби необхідно з'єднати між собою і заземлити. Заземлення необхідно для захисту від ураження струмом при пробої електроприладів на корпус.
Згідно встановленим вимогам електропроводка в дерев'яному будинку повинна бути покладена в оболонку, виключає її горіння. Зазвичай використовують сталеву трубу, негорючий гофрошланг, спеціальний короб з ПВХ, не підтримує горіння. Якщо мова йде про сталевій трубі, то вона з внутрішньої сторони повинна бути оцинкована або забарвлена.
Бажано встановлювати металлогофр для електропроводки не строго горизонтально, а з певним ухилом, який забезпечує стік конденсату. При утворенні всередині стіни точки роси конденсат неминуче виникає.
Вимоги до електропроводки дерев'яного будинку викладені в ГОСТ Р 50571.15-97 (МЕК 364-5-52-93) "Електроустановки будівель. Частина 5. Вибір і монтаж устаткування. Глава 52. Електропроводки"
Прокладка електропроводки в дерев'яному будинку може бути виконана всередині спеціальних пластикових коробів. Однак, вона псує естетику інтер'єру. На тлі брусової кладки такі короби добре помітні. Короба пофарбовані в колір деревини заводського виробництва - дуже дорогі за ціною.
На нашу думку, будь-який варіант зовнішньої електропроводки - небажаний для дерев'яного будинку!
Зупинимося в розгляді на прихованій проводці, яка не псує зовнішній вигляд стін і не впливає на інтер'єр будинку. Обмовимося відразу, що такий спосіб вимагає виконання робіт з прокладання електропроводки на етапі монтажу стін будинку і підлоги.
Це означає, що всі проектні роботи повинні бути виконані ще на етапі конструювання моделі будинку. Наша компанія практикує виконання технологічних отворів під приховану проводку всередині стін в процесі виготовлення бруса. Використання при цьому нового станку з ЧПУ дозволяє виконати ці роботи з високою точністю.
Ось приклад укладання прихованої електропроводки в деревяному будинку і монтажу електричної форнітури:
Висновки:
1. Проектіруйте електричні схеми проводки разом з архітектурним проектом - потім не доведеться переробляти і прибивати короба з ізоляторами по красивих стін.
2. Використовуйте приховану проводку - інтер'єр залишиться красивим.
3. Віддайте перевагу для прокладки металевою заземленою гофротрубе - підвищите безпеку.
4. Розташовуйте розетки ближче до підлоги - знижується кількість бруса просвердленого технологічними отворами.
5. Зробіть все можливе щоб Ваш електрик подружився з будівельниками на етапі зведення стін.
6. Довірте складні роботи професіоналам
Mis à jour (Vendredi, 30 Mars 2012 08:27)