Обробка деревяного будинку з клеєного брусу зовні

farbРозглянемо завдання, які ми переслідуємо, вибираючи фарбу для обробки дерев'яного будинку з клеэного брусу зовні.

Всі хочуть, щоб було красиво, довговічно, надійно і дешево. " Вибрати гарне покриття для обробки зрубу дерев'яного будинку" - з точки зору біохімічних процесів можна перекласти на мову технарів так:


1. Створити тонкошарову плівку на дереві (брусі) яка пропускає повітря і деревина зможе "дихати"
2. Створити на поверхні деревини (брусу) шар захисту, який не пропускає воду від кліматичних опадів та вбереже конструкцію будинку з бруса від води.
3. Створити захист для деталей з бруса, що охоронить структуру деревини від ультрафіолетових променів, грибка і цвілі.
4. Захистити деревину від можливості спалаху.
5. Забезпечити наявність в захисному шарі пігментів, що роблять покриття красивим і приємним для очей.

 

У сучасних будівельних гіпермаркетах ми можемо знайти величезну кількість хімічних засобів обробки, які вирішують одночасно всі ці завдання за одне застосування засобу. Чи справді це так?
  В основі захисту деревини (обробки) від зовнішніх факторів лежать такі способи обробки, які за способом застосування суперечать один одному.
Щоб захистити дерев'яні деталі від грибків і плісняви ​​антісепктік повинен проникнути на максимальну глибину всередину деталі. А це значить що створення плівки на поверхні конструкції в цьому випадку - вкрай не бажано! Розчин антисептика повинен мати високу плинність і проникаючу здатність. Аналогічними властивостями повинен володіти і протипожежний склад - максимально глибоко проникнути в деревину і залишити всередині розчини солі, які перешкоджають горінню і  окисленню деревини.
Зовсім навпаки справи з УФ фільтрами і фарбувальними пігментами і водовідштовхувальними властивостями. Ці  компоненти повинні знаходитися у шарі тонкої плівки на поверхні дерев'яних деталей.
Як бути?! Висновок напрошується сам собою - не можна в один захід надати всі бажані властивості хімічним деревообробним розчинам.

І послідовність обробки деталей з бруса повинна бути такою:
1. антисептик
2. антипирен
3. УФ фільтр
4. Барвний пігмент

За способом застосування і впливу на деревину перші дві обробки можна об'єднати в одну операцію. Аналогічно можна об'єднати  дві хімічні обробки бруса, що залишилися.


Ми рекомендуємо універсальні засоби біо-вогні захисту та фарби з ультрафіолетовими фільтрами.

Технологія їх застосування дозволяє досягти всіх цілей заявлені на початку статті. Варто зазначити, що ми рекомендуємо використовувати лаки для деревини на водній основі. Теж саме можна сказати і про вогне-біо захисту. Краще  використовувати розчинні у воді хімічні суміші солей. Це дозволить Вам заощадити і кошти для будівництва дерев'яного будинку. Готові до застосування хімзасоби у своїй вартості містять 50% витрат на зберігання і транспортування тари та води, яка складає 95% від маси хімічних засобів.

Які конкретно фарби і засоби захисту деревини ми рекомендуємо? - Читайте докладніше на форумі присвяченому житловому будівництву з клеєного і профільованого бруса.

 

Ще одною важливою складовою захисту будинку від зовнішнього впливу води є правильне використання підвіконників та віконних відливів. Це дозволяє уникнути такої складної процедури - заміна вікон вже через 1-2 роки після встановлення.

Ще про захист деревини та деревяних будинків тут...


Останнє оновлення (Четвер, 31 травня 2012, 12:41)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту