Унікальні дерев'яні будинки й споруди

Уникальные дома. Фото.Хатинка на курячих ніжках, будинок лісовика, притулок кікімор та інші казкові будинки з раннього дитинства звертають на себе увагу своєю непідробною загадковістю і привабливістю. Це перші архітектурні споруди, які залишають слід у пам'яті разом з казковими історіями. Так багато говорити про будівництво з дерева і не сказати кілька слів про такі будинки - було б злочином.

По всьому світу розкидані унікальні за своїм дизайном будинки з дерева. Часто вони стають майданчиками для кінозйомок та об'єктами паломництва туристів, як це сталося, наприклад, з будинком відомого хоббіта з Володаря кілець.

Використання цілих дерев з кронами в дизайні будинку, грубо тесані стовпи, не до кінця знята кора - все створює у нас враження первозданної природи.

 

Дуже мало підприємств, які на професійному рівні займаються будівництвом таких споруд. В основному цим займаються приватні умільці. Унікальні дерев'яні будинки створюються не для проживання, а як дорогий і незвичайний елемент дизайну. Попит на такі вироби не великий, але роботи по створенню і проектування конструкцій - дуже дорогі. Та й проектуванням це важко назвати. Будівництво таких форм ведеться, як то кажуть, "на ходу", в залежності від доступного матеріалу. Тільки професійний фахівець може угледіти в корчі чи гілці елемент майбутньої конструкції.
Слово "унікальність" в цьому виді архітектури підходить як не можна до речі. Створити подібні творіння двічі - неможливо.
Існує рідкісна але цікава професія - арбоскульптор, який для отримання певних геометричних фігур переплітає стовбури кількох дерев. При цьому використовуються спеціальні металеві рамки для надання заданої форми стовбурам і корінню.

Арбоархитектура. Фотосборник.Один з засновників арбоархітектури Артур Вічула (1868-1941) придумав спосіб при якому з використанням певної техніки можна «будувати» стіни і будинки з живих дерев, які будуть рости разом з будівництвом. На фото зображена альтанка з фікусів не побудована, а вирощена. Вся ця конструкція повністю жива і продовжує зростати. Колони - спеціальним способом сплетені з молодих пагонів, і вони зрослися остаточно і продовжують зростати в крону. Інші витвори цього мистецва можна подивитися в галереї унікальних будинків
Фантазія людини - безмежна!

Останнє оновлення (Четвер, 24 травня 2012, 09:58)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту

 

Украинский портАл  Безкоштовний каталог сайтів  ДПИ Добробуд (тм Ромашка) на портале Укр-пром Каталог компаний Украины Create a free website   BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: строительные услуги, инструменты, оборудование Агентство Промышленных Новостей Украинский строительный портал www.promobud.ua 
: