Захист деревини та деталей дервяного будинку.

Природна краса деревини піддається природним небезпекам. Тому захист деревини - це питання номер один якие повинен вирішити власник дерев'яного будинку. Деталі конструкцій дерев'яного будинку потребують захисту, тому що матеріал цей натуральний, природний, а значить, схильний до різних шкідливих факторів.
У числі перших заходів по захисту будинку ми повинні передбачити захист дерева від вологи. Дощі, сніг, туман, конденсат, висока вологість, морози і відлиги - це причини з яких в дереві з'являються цвілеві гриби, гнильні бактерії і комахи-шашелі. Всі вони згубно впливають на деревину, і роблять це по-різному, тому не існує одного єдиного засобу захисту від всіх деревних хвороб.
На відміну від цвілі, яка росте на поверхні дерев'яних деталей, гниль проникає глибоко в структуру деревини, і як результат руйнує пружність дерев'яних конструкцій. Найнебезпечнішим цвілевим грибом є білий домовий гриб. На вигляд він схожий на звичайну білу цвіль, і відрізнити його від простої цвілі дуже важко. І якщо вчасно не захистити деревину від білого гриба, то такий шкідник за місяць руйнує до чотирьох сантиметрів деревини.
Що стосується комах, то найбільше шкоди завдають дереву жук у дереві і шахтний деревний жук. Вони проробляють отвори в дерев'яних конструкціях, які не тільки порушують структуру дерева, а й стають причиною швидкої появи гнилі.
У цьому розділі ми розглянемо способи і засоби захисту дерев'яного будинку від шкідливих факторів

Захисні властивості деревини

Продовжуючи обговорювати властивості дерева як будівельного матеріалу слід описати його характеристики , які існують без застосовування антисептиків. Це природні властивості деревини опиратися зовнішнім шкідникам.

 

Класифікація загрози дереву з боку біотичних шкідників в Європі 

 

 

Природна опірність деяких відомих
  порід деревини руйнівним властивостям   грибів

 

 

Примітки:
Класи довговічності 1 - 5 є відносними, тобто використовуються тільки для взаємного порівняння довговічності окремих видів дерева. Класи довговічності відносяться тільки до ядра стовбура дерева або внутрішньо зрілому дереву.

Зовнішня заболонна деревина  всіх листяних (L) і хвойних (J) дерев включається в 5 клас «нетривких», якщо відсутні інші дані.

 

Класс угрозы дереву

Останнє оновлення (Субота, 24 листопада 2012, 12:45)

 

Обробка деревяного будинку з клеєного брусу зовні

farbРозглянемо завдання, які ми переслідуємо, вибираючи фарбу для обробки дерев'яного будинку з клеэного брусу зовні.

Всі хочуть, щоб було красиво, довговічно, надійно і дешево. " Вибрати гарне покриття для обробки зрубу дерев'яного будинку" - з точки зору біохімічних процесів можна перекласти на мову технарів так:

Останнє оновлення (Четвер, 31 травня 2012, 12:41)

 

Захист деревини та деталей з клеєного профільованого брусу

Захист деревини, готових деталей з клеєного профільованого брусу та конструкцій дерев'яних будинків від гниття, поразок комахами і загоряння

Існує ряд конструктивних заходів для запобігання загнивання деревини - ізоляція її від грунту, кам'яної кладки, бетону, пристрій провітрювання дерев'яних конструкцій, захист від атмосферних опадів лакофарбовими покриттями або гідроізоляційними матеріалами. Але ці заходи не завжди можуть повністю захистити деревину від зволоження і виникає необхідність у антисептуванні дерев'яних матеріалів і виробів. Існує ряд конструктивних заходів для запобігання загнивання деревини -ізоляція її від грунту, кам'яної кладки, бетону, пристрій провітрюваннядерев'яних конструкцій, захист від атмосферних опадів лакофарбовимипокриттями або гідроізоляційними матеріалами. Але ці заходи не завждиможуть повністю захистити деревину від зволоження і виникає необхідність у антисептуванні дерев'яних матеріалів і виробів.

Останнє оновлення (Середа, 14 березня 2012, 10:50)

 

Поради по захисту будинку від домового грибка.

Дмовий грибок. ФотоДля дерев'яного будинку враження будинковим грибком (домовик гриб, білий трутовик, плівчастими гриб) - найстрашніше що може статися, не рахуючи пожежі. У минулому столітті уражені грибком будинку - спалювали!
Якщо  грибок все ж з'явився у вас в будинку, то для його знищення рекомндуется застосовувати розчини деяких неорганічних солей на воді. Можна застосовувати для цієї мети суміш залізного і мідного купоросу. Для приготування цього розчину купоросу в 3 літри гарячої води розчиняють по 150 г кожного речовини і отриманий гарячий розчин з допомогою пульверизатора або пензлика наносять на уражену грибком деревину і на сусідні здорові ділянки дерев'яних деталей будинку. Через 20-30 обробку повторюють для закріплення результатів.

Останнє оновлення (Четвер, 31 травня 2012, 12:26)

 

Поради по захисту будинку від жучка шашеля.

Жучек древоточец. Фото.Якщо на дерев'яних деталях будинку, або в підлозі, або в дерев'яних стінах з'явилася круглі невеликі отвори, і внизу під ними або по краях утворилася купка борошна, то це значить - у будинку оселилися жучки-шашелі. Це ще й означає, що Ви вчасно не захистили деталі Вашого будинку засобами від жучків. Іноді личинки проникають досить глибоко в деревину, тоді бурова мука заповнює вхід і в ньому утворюється червоточина. Що треба знати для захисту будинку від жучка шашеля?

Останнє оновлення (Вівторок, 04 лютого 2014, 10:34)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту