Поради по захисту будинку від домового грибка.

Дмовий грибок. ФотоДля дерев'яного будинку враження будинковим грибком (домовик гриб, білий трутовик, плівчастими гриб) - найстрашніше що може статися, не рахуючи пожежі. У минулому столітті уражені грибком будинку - спалювали!
Якщо  грибок все ж з'явився у вас в будинку, то для його знищення рекомндуется застосовувати розчини деяких неорганічних солей на воді. Можна застосовувати для цієї мети суміш залізного і мідного купоросу. Для приготування цього розчину купоросу в 3 літри гарячої води розчиняють по 150 г кожного речовини і отриманий гарячий розчин з допомогою пульверизатора або пензлика наносять на уражену грибком деревину і на сусідні здорові ділянки дерев'яних деталей будинку. Через 20-30 обробку повторюють для закріплення результатів.

Рекомендується до розчину додавати глину, як напонітель, до отримання в'язкої маси, якою обмазують древяна вироби. Така обробка нагадує побілку дерев і більш ефективна.

Для боротьби з будинковим грибком можна використовувати також водні розчини тільки мідного купоросу (100 г на 1 л води) або тільки залізного купоросу (150 г на 1 л води). Однак дія таких розчинів набагато слабкіше ніж комбіновані. Також ефективна суміш пентахлорфенолята натрію, борної кислоти та кальцинованої соди.

Дерев'яні частини будинку з бруса часто вражаються будинковим грибком. Як правило, найбільше страждають ті частини, які постійно зволожені і в той же час слабко провітрюються. Появу будинкового грибка легко виявити: спочатку можна помітити білі ватообразние скупчення тонких ниток, з плином часу вони перетворюються в плівки з сріблястим відтінком. Уражена грибком деревина швидко втрачає міцність, стає темною, розтріскується. Якщо терміново не приймати належних заходів, грибок протягом 5-6 місяців може повністю зруйнувати дерев'яні деталі будинку, колоди і т.п.
Наведені вище рекомендації базуються на використанні простих дідовських способів.  В сучасних будівельних супермаркетах можна знайти безліч готових розчинів для боротьби з грибком. Про сучасні атисептики читати детально тут!

Останнє оновлення (Четвер, 31 травня 2012, 12:26)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту