Клеєний профільований брус
При виборі матеріалу для побудови будинку враховується й те, що міцність цільної колоди, обумовлена його будовою з шарів річних кілець, завдяки яким колода руйнується дуже повільно, шар за шаром, помітно перевищує міцність профільованого брусу . Однак дому з бруса досить легко додати бажаний вигляд: гладкі поверхні ідеально підходять для прокладки зсередини листів гіпсокартону, а також для облицювання цеглою або сайдингом. Оциліндрована колода за ціною незначно
перевершує звичайний профільований клеєний брус.
Клеєний брус та колода.
Зараз стіни з колоди найчастіше зводять з колод діаметром 220 мм або 200 мм, які із зовнішньої сторони мають опуклу поверхню, а з внутрішньої - плоску.
Будинки з клеєного бруса швидко поширюються не зважаючи на його високу вартість. Монолітні балки склеюються з дощок різної товщини. Клеєний брус значно розширює можливості будівництва. Він має всі переваги цілісної колоди, але перевершує його по міцності і довговічності, і не має усадки.
Варто відзначити тенденцію підвищення інтересу до будинків з клеєного бруса за останні роки. Можливо, це пов'язано з тим, що такий брус вже виробляється низкою фірм (раніше клеєний брус, в основному, вироблявся у Фінляндії) і коштує він у два, а іноді і в три рази дешевше фінського. Також підвищення інтересу до клеєного бруса можна пояснити перспективами більш широкого використання цього матеріалу для каркасного будівництва.
На даний момент найбільш часто для будівництва житла використовується клеєний брус товщиною 220 мм. Завдяки щільному примиканню всіх стиків конструкції стін тепловтрати мінімальні. Серед елітного житлового будівництва популярністю користуються комплекти будинків з клеєного бруса, отриманого з ялинових дощок, завтошки 50-70 мм.
Останнім часом все ширше застосовується більш прогресивна технологія виготовлення дерев'яних будинків з клеєної деревини, позбавлена більшості недоліків. Завдяки сучасній технології склеювання стало можливим використовувати клеєну деревину практично у всіх конструктивних елементах дерев'яного будинку (для стінового клеєного бруса, крокв, балок перекриттів і т.д.).
Технологія виготовлення клеєного брусу включає в себе видалення сучків і дефектів перед склейкою і підбір заготовок за кольором і текстурою. Все це дозволяє одержати високу якість поверхні і бездоганний зовнішній вигляд. Клеєна деревина зберігає свою форму і розміри з часом, не дає усадки, не скручується і не згинається. Це обумовлено відсутністю в клеєної деревини внутрішніх напружень, а також тим, що вона виготовляється з попередньо висушеної сировини. Конструкції з клеєної деревини мають на 50-70% більшу міцність порівняно з цільної за рахунок склеювання в брус ламелей із взаємно протилежним напрямком деревних волокон (річних кілець).
Терміни будівництва будинку з клеєного бруса менше, ніж з цільного. Це обумовлено тим, що всі деталі виготовлені з високою точністю в заводських умовах при постійній температурі і вологості, складання конструкції будинку проводиться легко і швидко, монтаж на готовому фундаменті не перевищує 5-6 тижнів.
Однак утеплити горизонтальні шви клеєних конструкцій складніше, ніж у будинках з традиційних матеріалів. Але часто профільовані клеєні бруси настільки щільно з'єднуються при збірці, що немає необхідності вкладати утеплювач в пази між ними. Та й профіль брусів розраховується так, що дощова вода не потрапляє між ними, що оберігає конструкцію від виникнення зон гниття. Детально читайте на сторінці про Утеплювач швів деревяного будинку
Останнє оновлення (Четвер, 10 січня 2013, 21:33)