Ландшафтний дизайн. Створюємо казку навколо будинку.

Ландшафтний дизайн навколо деревяного будинку. ФотоЯк каже грузинська прислів'я про народження дітей: Один син - це не син! Два сини - це пів сина, а три сини - це один син! Так і в дерев'яному житловому будівництві: побудувати будинок - це пів-справи. Дерев'яний будинок серед своїх кам'яних побратимів буде виглядати непривабливо, якщо не організувати навколо будинку характерний для зрубів і хат дизайн ландшафту. Це складне слово "Ландшафтный дизайн" означає конкретний індивідуальний природно-територіальний комплекс, неповторний у своєму роді і характерний саме для цього географічного положення на карті. Говорячи простіше - це своя індивідуальна територія заточена під свій дерев'яний будинок в його незвичайному стилі.

 

Проектування ландшафту. фотоСвою історію ландшафтний дизайн бере з далекого 19-го століття і перетворився сьогодні в сучасну індустрію облаштування людського житла. Навіть на інтуїтивному рівні зрозуміло, що облаштування території навколо дерев'яного будинку має свої особливості. Це має враховуватися і при проектуванні будинку і при його будівництві. Так склалося, що ландшафт став «системою способів репрезентації, структурування та сімволізірованія навколишнього середовища» конкретної людини. Він уособлює собою характер власника будинку, його прагнення до перероблення природи "під себе". Всі ці нюанси включаються в ландшафтне проектування та дизайн деревяного будинку.

Проект ландшафту. ФотоЯкі особливості облаштування території треба врахувати при будівництві дерев'яного будинку, або які особливості ландшафтного дизайну ми повинні втілити навколо будинку своєї мрії? Що робити коли земельна ділянка має неправильну форму? Ці питання вирішуються за допомогою грамотного ландшафтного дизайну.
Ось деякі особливості, якими не можна нехтувати коли виконується ландшафтне проектування:
1. При організації декоративного ставка в якості берегів краще використовувати дерев'яні палі замість бетонної основи.

2. Альтанка повинна бути виконана в однаковому стилі з будинком. Не будуть поєднуватися ковані арочні конструкції і дерев'яний будинок. Краще використовувати для будівництва альтанок комбінацію бруса та окремих кованих елементів.

Планування ділянки ландшафтне. Фото3. Садові доріжки можуть бути зроблені з розпиляних колод і стовбурів. Органічно впишуться в дизайн бруковані каменем стежки.
4. Опори для кучерявих чагарників з великих гілок без обзола красиво виглядають в порівнянні з металевими підставками. Але вони - не довговічні
5. Уникайте посадки витких рослин біля стін дерев'яного будинку! Деревина не встоїть перед країнами паразитуючих ліан.
6. Популярні сьогодні "дикі сади", в яких переважають природні матеріали: необроблені колоті камені, валуни, дерев'яні спили, висушені корчі, дикі троянди обплітають огорожі. Первісність такого стилю диктується старовиною дерев'яного домобудівництва.
7. Віддавайте перевагу мощення території колотим каменем, а не ФЕМам з бетону (фігурні елементи мощення).
8. Враховуйте, що грунт під хвойні дерева по своїй структурі має відрізнятися від грунту для листяних чагарників. Значить завезення машиною грунтів повинен бути спланований раніше, не після того як у вас облаштовані газони та організовані "живі огорожі".

Деревяний будинок та ландшафт9. Плануйте проведення води та електропостачання ділянки на етапі робіт нульового циклу при будівництві будинку.
10. Розташовуйте басейни і ставки на ухилах ділянки нижче рівня фундаменту, щоб убезпечити його від зволожень через грунт.
11. Дерев'яні елементи ландшафтного дизайну повинні бути попередньо оброблені антисептиками (читайте про захист деревини).
12. Для того, щоб нічого не забути при проектуванні ділянки біля будинку нагадаємо з чого складається ландшафтний проект:

 • Ескізний проект, створений на підставі малюнків і заміток замовника;
 • Генеральний план організації ділянки;
 • План вертикального планування (організації рельєфу) із зазначенням висот будівель, МАФ і зелених насаджень;
 • Планування земляних робіт на ділянці;
 • дендрологічне планування;
 • План розміщення посадкових ям з розмірами (посадковий план-креслення);
 • Схема організації дренажної системи якщо цього вимагає структура грунтів і рівень грунтових вод;
 • Схема інженерних мереж подачі води, поливу та зрошення;
 • Проект освітлення ділянки;
 • План-схема доріжок і твердого покриття;
 • Схеми розташування квітників і клумб;
 • Ескізи, схеми і візуалізація композицій;
 • Проект гідротехнічних споруд та дренажу (басейни, струмки, водоспади і ставки);
 • Перелік посадкового матеріалу

 

Проект ділянки ландшафтний. Фото

Неправильно організовані роботи в часі призводять до того, що буде потрібна пересадка рослин, додаткові земляні роботи і зайва трата фінансів.

Можна було б годинами говорити про проектування ландшафту. Але це величезна тема. Найкращим чином в ній розбираються підготовлені професіонали і спеціалізовані фірми. Ми ще не раз повернемося на сторінках нашого сайту до цієї тнтересной темі, щоб побудувати навколо свого будинку казку!

Останнє оновлення (Четвер, 29 листопада 2012, 11:47)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту