Дверні замки. Підглядаємо через замкову щілину.

Замок в двері. ФотоПідглядати через замкову щілину - недобре. А з деяких пір не представляється можливим, тому що конструкція замків за останні 100 років зазнала значних змін. Урбаністичний дизайн і нові технології зробили свою справу - і масивні залізні засуви зникли разом з амбарними замками. Чи так це? У більшості випадків так. І, тільки, завдяки тому, що дерев'яне житлове будівництво переживає реінкарнацію, відроджуються традиції і звичаї будівництва зрубів - продовжують радувати око ковані ручки на дверях дерев'яних будинків, масивні залізні кріплення дверей, і, звичайно ж - замки. Про дверні замки можна говорити багато. Електронні, на пультах, зі скануванням ока, керовані голосом - навіть складно уявити яке існує велике різноманіття цих хитрих пристроїв. У цій статті ми поговоримо про замки і ручки, які найбільш підходять до дерев'яного будинку. Оциліндрована колода, профільована форма дерева, природна структура покриття вимагають відповідності дизайну та змісту. Врізний замок-засувка. ФотоСкладно уявити собі замок зі скануванням відбитка пальця в будинку де двері висять на кованих завісах. Тут потрібен особливий підхід. Все залежить від бюджету! Обмовимося відразу, що розмова піде не про замок на вхідних дверях - це тема серйозна і потребує окремого обговорення. Можна і в ковані елементи заховати електронні системи. Розглянемо кілька ключових моментів при виборі замку для дверей в дерев'яному будинку. Спеціально повторили ми ці слова, щоб не забути вимоги до замку і дверних ручок і щоб мати уявлення до якого об'єкту ми підбираємо ручки і замок.

 

Найпростіші замки для дверей.1. При покупці замку нам потрібно знати такі важливі параметри: товщина дверного полотна, потреба закривання на ключ з однією з сторін. Тип двері: з притвором («чвертю», «наплавом» тощо) Товщина замку грає визначальну роль. Вставка механізму може мати дуже велику товщину, яка несумісна з тонким дверним полотном.
2. Якщо у вас немає спеціальних інструментів (ручного електричного фрезерного верстата), і вимог до потужності дверної системи не висувається - подумайте про придбання простих механізмів. Технологічні отвори для них можуть бути зроблені за допомогою циліндричних фрез і звичайної дрилі. Це найпростіші по способу вставки в дверне полотно замки. Вони не несуть основної замикаючої функції, а служать як засувки для фіксації дверей. Як правило - це односторонні замки. Особливістю двосторонніх пристроїв є неможливість їх відкривання зсередини приміщення без ключа.

Ковані ручки для замків. Фото3. Якщо механізм замка має великі габарити, то стамескою тут не обійтися! Необхідний електроінструмент з фрезами та навички роботи. Не маючи досвіду вставки замків - можна легко пошкодити двері. В такому випадку необхідно звернутися до професійних спеціалістів або купувати двері з готовими технологічними отворами.
4. Висота врізки замку повинна бути такою, щоб ручка знаходилася на висоті 90-100 см.
5. Для дверей  складених з дошки в дерев'яних зрубах, які монтовані на залізних довгих завісах - рекомендуємо ковані дверні ручки. Механізм замка повинен передбачати кріплення таких ручок. Зазвичай такими замками і ручками забезпечуються будинки з дикого зрубу стилізовані під старовину.
6. Зверніть увагу, щоб поворотний механізм замка міг бути перенастроєний на тип відкривання дверей "лівий" і "правий".

Шпінгалет. Фото7. Врізні замки для міжкімнатних дверей встановлюють в тому випадку, якщо є необхідність замикати їх як зовні, так і зсередини. Побутові замки, що встановлюються на вхідні двері, повинні відповідати класу стійкості не нижче II.
8. Існує й інший різновид запірних механізмів, які називаються шпінгалетами і ригелями. На відміну від розглянутих вище пристроїв, вони використовуються на дверях ванних, туалетних кімнат. Перш за все вони використовуються для подвійних дверей і служать для фіксації однієї із створок. Вони врізаються зверху і знизу дверного полотна, а друга частина розміщується відповідно на верхній частині дверної коробки або в порозі.
9. Завжди порівнюйте якість замку з якістю та форматом двері! Немає сенсу встановлювати замок вартістю 300 доларів на двері вартістю 100!
10. Для тих, хто детальніше хоче дізнатися про механізми замків наведемо короткий список типів замикаючих механізмів. У вас завжди є можливість знайти в інтернеті об'ємні статті про такі замки: навісні, сувальдні, циліндрові, дискові, програмовані, кодові, помповий замок, сейфові, рейкові, накладні, врізні і т.п.

Як бачимо-сучасні Дверні замки не призначені для підглядання через замкову щілину, але служать яскравим елементом дизайну дерев'яного будинку.

На завершення наведемо класифікацію замків по ГОСТу на малюнку.

Класифікація замків за ГОСТ

Останнє оновлення (Неділя, 25 листопада 2012, 12:11)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту