Утеплення мансарди.

Мансарда. Утепление и пароизоляция. Фото.

Якщо розглядати питання вартості будинку і з калькулятором в руках, прорахувати показник "доларів за метр квадратний", то на першому місці за цим показником будуть будинки з мансардою. Під одним дахом вміщується 2 поверхи. А другий поверх становить 30% від вартості першого поверху. Однак, ця перевага не буде реалізована, якщо неправильно провести утеплення мансарди. Особливість утеплення мансарди не полягає в тому, як багато утеплювача покласти між покрівлею і шаром внутрішньої обробки кімнат під дахом. Суть питання в тому - як правильно уникнути появи конденсату усередині підпокрівельного утеплювача та як правильно вибрати матеріал для крівлі.

Бувають випадки, коли при розбиранні неправильно утепленої мансарди під металочерепицею дістають мокрі "до нитки" мати ватного утеплювача, просочені водою. Що найцікавіше - дах будинку не протікав. Це конденсат, який потрапляв в утеплювач і не мав можливості виводитися з-під покрівлі.
Розглянемо лише деякі поради з утеплення мансарди. Хоча ця тема дуже складна і важлива в житловому будівництві. Назвемо нашу пораду "Тонке питання при утепленні підпокрівельного простору".
Ні для кого не секрет, що найпоширенішим матеріалом утеплення підпокрівельного простору є мінеральна вата. Різної щільності, товщини, форми - купити утеплювач сьогодні - не проблема. Проблема в тому, що найпоширенішою формою крокви використовуваної для дахів дерев'яних будинків, є дерев'яна балка розміром 150мм * 70 мм. Це найоптимальніший розмір для дахів із середнім навантаженням. Хоча, варто обмовитися, що в будь-якому випадку необхідно розрахувати навантаження на дах для правильного вибору конструктивних елементів даху мансарди. Саме ця висота 150 мм визначає товщину щшару утеплювача.
У статті про конструкцію даху ми детально розглянули послідовність укладання "бутерброрда" з плівок, вати, гіпсокартонних плит або декоративної вагонки. Хочеться ще розповісти про істотний елемент утеплення, який є одним з найефективніших і найбільш тонких в системах утеплення. Це фольгований спінений поліетилен, або його аналоги. Вони складаються з тонкого шару теплоізолятора, на який нанесений шар фольги або блискучого лавсану.
До 20% тепла втрачається з дерев'яного будинку шляхом теплового випромінювання предметів інтер'єру, фундаменту, стін. Фольга, як і лавсан є чимось на зразок стінок термоса, які відбивають потоки теплових променів назад в кімнати. Та й спінений поліетилен товщиною 3-5 мм володіє величезним тепловим опором. Цей додатковий шар є хорошим доповненням до утеплювача з вати.

Крім того це тонкий шар утеплювача можна розглядати як пароізоляцію. Однак, нехтувати плівковими пароизоляторами - ми не радимо!

утеплитель из минеральной ваты. Фото

Кроквяна система мансарди розрахована так, щоб мати з вати, розрізані вздовж рулону без відходів вміщалися між дерев'яними частинами даху мансарди. При використанні вати низької щільності застосована синтетична нитка (шпагат) для кріплення вати в консольному положенні. Нитка пристрілюється до крокв будівельним степлером. Як утеплювач використана вата Rockwool.

Утепление по балкам перекрытия мансарды. Фото

На кадрі зображений шар тонкого утеплювача зі спіненого фольгованого поліетилену. Шви між шматками утеплювача пристрелений будівельним степлером і проклеєні алюмінієвим скотчем. Поверх (або знизу) фольгированного шару укладається пароізоляційна плівка. Як посилення несучої здатності утеплювача він може бути покладений зверху на систему опорних рейок або на "павутину" з синтетичного шпагату, щоб він не прорвав своєю вагою пароізолятор і шар фольги. Цей додатковий шар посилить пароізоляцію підпокрівельного утеплювача.

Фольгированный Термос из тонкого слоя вспененного полиэтилена. Фото

Після завершення робіт з укладання пароізолятора і фольгованого спіненого поліетилену стандартним способом проводиться монтаж стельової системи профілів для гіпсокартонних плит. УВАГА! Категорично не рекомендуємо прикручувати плити гіпсокартону безпосередньо до балок перекриття. Дах є найбільш рухливою конструкцією будинку. Це може привести до розтріскування гіпсових плит та декоративної штукатурки.

Використання такого тонкого шару утеплювача в 2-5 мм еквівалентно шару вати 5-10 см. А відбиття тепла всередину приміщень сприяє значній економії енергоресурсів на опалення будинку.

Останнє оновлення (Вівторок, 08 травня 2012, 08:25)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту