Будівельні риштування при складанні зрубів.
"Чим вище в ліс - тим більше дров". Ця перероблена прислів'я добре відображає стан справ зі зведенням другого поверху зрубу. Тут нам не вдасться обійтися двома козлами метром заввишки для підйому бруса на висоту міжповерхового перекриття. І неминуче ми зіткнемося з потребою зводити будівельні ліси (риштування).
Як ми говорили вже в статті про комплекти для самостійного складання зрубу від нашої компанії - перший поверх росте як на дріжджах. Всі деталі лежать поруч, пронумеровані, легко укладаються, високо піднімати їх не треба. Складніше стає при монтажі другого поверху. Здається, що на деякий час будівництво зупинилася. Вся справа в тому, що настає пора зібрати риштування і підмостки.
Коротко обмовимося про те, які ліси бувають. Дерев'яні, металеві та комбіновані. Вид будівельних лісів який буде встановлений навколо зрубу залежить і від того в якій місцевості ви будуєте будинок. Буде смішним, якщо Ви уявите собі сучасні алюмінієві легкі, швидкорозбірні конструкції десь у Поліському районі при будівництві хати лісника. Звичайно ж, там будівельні ліси будуть зроблені з щойно зрізаної ялини або сосни. Одночасно, важко уявити такі конструкції в центрі мегаполісу, коли будівництво ведеться на очах у 10 контролюючих організацій та Грінпісу в додачу.
Продовжимо класифікувати будівельні риштування:
клинові;
рамні;
штирові;
хомутові.
Ці назви залежать від способу з'єднання елементом конструкцій. Ми не будемо заглиблюватися в опис кожного з виду.
Хочеться зупинитися докладніше на риштуваннях, які застосовуються для побудови самого поширеного виду будинків нашої компанії - будинок з мансардою. Доречно згадати випадок, коли один з наших замовників заклопотано проаналізував будівельний кошторис і виявив у ньому статтю - будівельні ліси у вигляді додаткового стінового матеріалу. Але коли будівництво підійшло до другого поверху - питання у нього пропали. Зайві стінові бруси були використані як основа для будівельних лісів, але не у вигляді стовпів, а у вигляді консольних виступаючих зі стін елементів конструкцій і перекриттів. На них були покладені дошки, по яких робочі монтажники ходили, складали брус і елементи конструкції даху. А після завершення будівництва, коли ці консольні елементи були обрізані за рівнем стін, замовник використовував відрізки для виготовлення комплекту садового столу і лавок, які так вдало поєднуються з дизайном дерев'яного будинку.
А ви пробували порахувати скільки додаткових будівельних матеріалів необхідно для того, щоб звести будівельні риштування навколо зрубу? Та - не мало! Тому, з деяких пір такі конструкції просто беруть в оренду в спеціалізованих фірм. Вимоги до будівельних лісів висуваються високі. Від того на скільки вони надійні залежить безпека монтажників.
Як ради можемо порекомендувати не розбирати лісу відразу після зведення мансарди, а закінчити декоративну обробку даху, встановити водостоки і снігозатримувачі - гальма. Це дозволить заощадити на повторному зведенні риштувань.
Звичайно ж - будівельні ліси (риштування) своїми руками можна зробити, але, як правило, це будуть тільки найпростіші конструкції для індивідуального забудовника. Найчастіше при такому господарському способі будівництва зводять дерев'яні будівельні риштування рамного типу для разових робіт при невеликому навантаженні. А саморобні лісу з металу - вийдуть дорожче, тому оренда будівельних лісів повинна бути передбачена вашим планом будівництва! Швидкомонтовані риштування - економія часу і грошей.
Останнє оновлення (П'ятниця, 25 травня 2012, 07:54)