Товщина стін деревяного будинку з бруса.

Товщина стін будинку з бруса. ФотоЗвичайний замовник, який хоче побудувати будинок, в першу чергу шукає в інтернеті дизайн, який відповідає мрії про приватний будинок. А вже потім - починаються вивчення тонкощів дерев'яного домобудівництва. Хоча за нас вже давно все вирішили СНІП («Будівельна теплотехніка»). Якщо врахувати всі їх вимоги, то ширина стіни дерев'яного будинку повинна складати 50-54 см! Навіть, складно уявити, з якого дерева доведеться будувати дерев'яний будинок і який стовбур в діаметрі дорівнюватиме половині метра! На практиці все виглядає набагато простіше. Приватні забудовники в регіоні з кліматом як в Московській області або північних областях Україні будують будинки з хвойних порід зі стінами товщиною 22-28 см. Такі стіни забезпечують хороший теплозахист, який нічим не поступається таким же по товщині стінам з керамічного блоку або цегли. Товщина стіни в 54 см отримана при розрахунку теплового опору з урахуванням появи точки роси і глибини промерзання деревини.
Важливу роль відіграє призначення будівництва. Для Московської області регламентується опір теплопередачі стіни для дотримання комфортних умов проживання 1,1 ° С • м. кв. / Вт, а згідно вимог енергозбереження - 3,33 ° С • м. кв. / Вт (для будинку постійного проживання) і 2,16 ° С • м. кв. / Вт (для будинку сезонного проживання).

Товщина стін будинку з бруса. Таблиця.

Якщо розглянути дані таблиці, то стане зрозумілим, що потрібне дотримання двох умов зведення зовнішніх стін: комфорт і економія енергетичних ресурсів. Тому для забезпечення обох вимог до санітарних норм та комфортним умовам проживання будинок повинен бути побудований з бруса товщиною не менше 165 мм. А для забезпечення норм з енергозбереження, товщина стіни будинку з профільованого бруса повинна бути не менше 500 мм. Теоретично це означає, що будь-які стіни (в т.ч. кам'яні) розумних розмірів - треба утеплювати! Але, як правило, шар утеплення погіршує естетичний вигляд будинку з бруса.
Сосна сосні - різниця! Звичайно ж, деревина різних порід дерева - різна. Сибірська сосна - міцна, але завдяки високій щільності річних кілець - прохолодніше, ніж види деревини з меншою щільністю. Українська ялина - м'яка, але тепла. Об'єднати кращі якості цих порід дерев дозволяє клеєний профільований брус. Якщо внутрішню ламель зробити з ялини, а зовнішні ламелі з модрини або сосни - брус вийде теплий, міцний і довговічний.
При великій товщині стіни можливе створення профільованого бруса з числом пазів і гребенів поперечного розрізу більшим ніж 2. Така конструкція дозволяє не укладати міжвінцевий утеплювач швів. Три гребеня і більше роблять стіну не продуваєму для вітру. Програючи фінансово на закупівлі більш масивного матеріалу - ми економимо на закупівлі утеплювача і не платимо за роботу з його укладанні між вінцями. Також збільшується швидкість будівництва. У кожному конкретному випадку необхідно шукати компроміс між товщиною стіни, формою клеєного бруса і необхідністю укладання додаткового межвенцевого утеплювача.
Якщо прийняте рішення утеплювати стіну дерев'яного будинку, то зауважимо, що мінеральна вата 5 см завтовшки еквівалентна стіні з цегли 50 см завтовшки. Робіть висновки! А щоб зовнішній вигляд дерев'яного будинку не зіпсувався при його утепленні ми рекомендуємо використовувати для декоративного оздоблення сайдинг (блок-хаус). Максимальна імітація оцилиндрованного і профільованого бруса не зіпсує дизайну дерев'яного будинку.
Підіб'ємо підсумок. В кліматичній зоні з помірно холодною зимою ми рекомендуємо вибирати товщину стіни дерев'яного будинку з клеєного бруса 20-22 см для постійного проживання і 12-16 см - для сезонного проживання.

Останнє оновлення (Неділя, 13 травня 2012, 06:52)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту