Про що плаче модрина? Будуємо з модрини.

Про що плаче модрина?Про що плаче модрина? Саме так ми назвали нашу коротку статтю про особливості виробництва дерев'яних будинків з модрини та сосни. Чому плаче? Та тому що, в точності, плаче. Іншого кращого слова сюди і не підібрати. Про велику кількість чеснот модрини та сосни ми вже говорили в статтях про властивості деревини. Ми маємо на увазі - високий вміст натуральних смол, завдяки яким, деревина цих порід дерев менш вразлива для гнилі, цвілі і жука - короїда. Але кожна медаль має дві сторони. Саме це гідність - є одночасно недоліком.

 


Смола на профільованому брусі

 

 По-перше - вартість обробки на деревообробних верстатах цих порід деревини вище ніж для ялини. Це пов'язано з тим, що наявність в товщі дерева пазух зі смолою (живицею) призводить до істотного збільшення опору фрез і різального інструменту. Фрези буквально приклеюються смолою до шарів деревини, а на високих оборотах це призводить до прогоряння верхнього шару оброблюваної поверхні. Частота обертання фрез падає. Щоб уникнути виходу з ладу верстатів, фрези при обробці періодично чистять від накипу смоли спеціальними хімічними складами. Потім знову продовжують цикл обробки на верстатах. Все це збільшує вартість і зменшує швидкість виготовлення деталей в порівнянні з виробами з листяних порід дерев або звичайної ялини.

 

Выделение смолы на срезе брусаСаме з цієї причини намагаються не використовувати вагонку з модрини та сосни в саунах і парних, де під впливом високої температури смоляні пазухи починають текти струмками смоли. При цьому істотно псується зовнішній вигляд облицювання.

Гірше виглядає ситуація, коли вже в готовому і помальованому будинку на стінах починають з'являтися струйки смоли. Вони мають властивість темніти з часом і залишають темні незмивні плями на стінах. Все що ми говорили про модрину можна сказати і про сосну. Використання висушеної деревини в сушильних камерах частково дозволяє позбавитися від смоли. Вирізання частин заготовок зі смолою з ламелей при виготовленні клеєного бруса - більше кардинальне рішення щоб позбутися від цієї вади деревини. На практиці - повністю видалити причину виділення смоли модрини - неможливо! Як боротися з виділеннями смоли зі стін зрубів - читайте в  статті "Як позбутися  смоли на деревяних стінах?".
Для тих, хто цінує довговічність дерев'яних будівель і готовий змиритися з тим, що модрина "плаче" - виділення смоли не причина по якій треба відмовитися від цього дерева в будівництві. Досить пам'ятати, що Венеція "стоїть" на палях з модрини!

Останнє оновлення (Вівторок, 16 жовтня 2012, 08:34)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту