Як позбутися смоли в дерев'яних стінах?

Видалення смоли з бруса. ФотоАромат свіжого спиляного дерева. Запах соснового бору. Приємне відчуття лісу і природи. Свіже і здорове повітря. Про все це ми мріємо, коли будуємо дерев'яний будинок. Але не всі знають, що саме смола є причиною головного болю у багатьох щасливих власників будинків з бруса. Як ми вже згадували у статті "Про що плаче модрина? Будуємо з модрини", Сосна і модрина (особливо свіжозрізані) мають властивість виділяти смолу на поверхню, що дуже ускладнює обробку поверхні дерева, так як смола дуже прилипає до всього, що з нею контактує. Крім того, смоляне місце темніє. Такі несподівані виділення живиці змушують проводити додаткові роботи по ліквідації цієї смоли. Фарбування місця зі смолою відбувається погано, а іноді шар лаку не наноситься взагалі. Зіпсований зовнішній вигляд гарних шліфованих стін передбачає відповідь на питання:

Як позбутися  смоли на дерев'яних стінах?

Наведемо кілька способів усунення проявів смоли у сосни і модрини. Знесмолювання проводиться тільки після шліфування поверхні. Це пов'язано з тим, що цей процес здійснюється лише до глибини 1-2 мм. При подальшому нагріванні навіть після нанесення лакофарбового покриття може виступити смола.

Засоби видалення смоли з бруса. ФотоПроведення знесмолювання за допомогою хімічних засобів не дає повної гарантії, що згодом на покритті стін не проступить смола. Великі ділянки з пазухами смоли вирізують гострим ножем, вклеюють деревину у вигляді шпону або заповнюють шпаклівкою. В якості розчинників смоли використовуються:

  • скипидар;
  • спирт;
  • очищений бензин або уайт-спірит;
  • нітророзчинник.
  • ацетон.

 

Ці засоби швидко розчиняють смолу і легко випаровуються, але не впливають на вигляд деревини і, що найголовніше, не залишають ознак обробки. За допомогою перерахованих засобів обробляють великі площі поверхні бруса. Завершальною процедурою очищення є промивка звичайної теплою водою.
Для зняття з поверхні бруса смоли може застосовуватися лужний склад. Луги використовують для знесмолювання великих поверхонь.
Аміак - це один з найбільш ефективних засобів використовуваних для розчинення смоли. Його відмінна риса - відсутність слідів обробки поверхні. Його розбавляють ацетоном, наносять 2-3 рази на смоляні плями і розтирають смолу пензликом або щіткою поки не утворюється піна. Після цього через 20 хвилин змивають піну водою.


З підручних засобів можна використовувати для видалення смоли та живиці з поверхні бруса розчини соди і поташу. Суміші готується так:

  1. 50 г поташу або 50 г соди розчинити в 1 літрі гарячої води і додати 250 мл ацетону;
  2. 25 г каустичної соди на 0,5 літра холодної води і 250 мл ацетону.

 

Ці розчини використовують для видалення смоли з поверхні перед обробкою, їх  можна використовувати при обробці ще не пофарбованих деталей, а не з готових виробів. Важливо пам'ятати, що видалити лугу з пазів між вінцями зрубу дуже важко. Залишки розчинів руйнують фарбувальне покриття при утворенні кристалів. Ефективним засобом для видалення смоли є суміш, що складається з 25 г рідкого мила або нейтрального деревного мила, яке розчиняється в 1 л гарячої води. В отриманий розчин при перемішуванні додають 50 мл нашатирного спирту. Обробку засмолів краще проводити будь-якими лугами в гарячому вигляді. Наносити луги треба будь-якими пензлями крім металевих щіток. Піну, що утворюється розтирають по поверхні і змивають омилені залишки смоли великою кількістю води. Щоб видалити остаточно залишки лугу що  залишилися в пазах між вінцями її вимивають розчином оцтової кислоти у співвідношенні 1:50 (кислоту вливають у воду, а не навпаки). Розчин оцтової кислоти наносять губкою, руки повинні бути захищені гумовими рукавичками. Потім всю поверхню змивають водою.


Повторне нанесення лакофарбових покриттів проводиться тільки повного висихання деревини.

Сподіваємося - ці поради допоможуть видалити смолу на дерев'яних стінах?

Останнє оновлення (Середа, 13 червня 2012, 13:42)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту