Поради. Опалення деревяного будинку

Камін в деревяному будинку з брусу. ФотоПоради. Опалення будинку з брусу каміном чи пічкою.

Ви збираєтесь будувати будинок з дерева. Потурбуйтеся про його альтернативне опалення, ще на стадії проектування. Можливо використати не тільки традиційне водяне опалення, але й опалення каміном.

1. Намагайтеся розташувати піч чи камін опалення в геометричному центрі будинку. Це дозволить виконати розводку теплових каналів в усі кімнати не тільки першого , але й другого поверху без застосування довгих повітропроводів, з меншими витратами матеріалів. Це зробить процес обігріву та опалення площ будинку рівномірним.

 

2.  При проектування вентиляційних каналів, розташовуйте їх ближче до стелі другого поверху - це дозволить максимально ефективно відводити повітря насичене вологою у вентиляцію. При застосуванні батарей опалення бажано щоб повітря перед тим як потрапити у вентиляційні виходи пройшло через всю кімнату що обігрівається.

 

3. Перед монтажем пічки чи каміну передбачте прокладання під підлогою першого поверху повітропровід  приточної вентиляції для подачі свіжого повітря в будинок під час розпалювання пічки чи каміну. Як правило для цього використовують трубу ПВХ 110 мм діаметром для каналізації. Це дозволить уникнути розрідження повітря в приміщенні та забезпечити процес горіння достатньою кількістю кисню з вулиці . При цьому не буде  вилітати в трубу з продуктами згоряння і тепле повітря будинку. Підвід вентиляційної труби для каміну має бути максимально наближене до зони згоряння дров.

 

4. Використовуйте в дерев’яному будинку виключно закриті чавунні топки з термостійким склом. Це безпечно і економно! Ефективність каміну з відкритою топкою є 25-30%% , в той час як ефективність закритих камінів досягає 80%.  Теплова потужність закритих топок середнього цінового діапазону коливається від 12 до 20 кВт.

 

5. Наявність мурованої витяжної труби від печі опалення чи каміну на другому поверсі дозволяє використовувати її як великий тепловий акумулятор, що буде віддавати тепло в приміщення тривалий час.

 

6. Розташовуйте топку каміну чим ближче до підлоги першого поверху. Це збільшує рециркуляцію теплого повітря

 

7. Внутрішня система кондіціонтрованія повинна виглядати естетично на стіні дерев'яного будинку з бруса. Віддайте перевагу кондіціаонеру має колір покриття схожий з кольором інтер'єру. Якщо так не виходить - віддайте перевагу традиційному оздобленню, при якому кондицыонер та  батарея заховані за дерев’яною обрешіткою.

 

8. Потурбуйтеся про звукоізоляцію. Для цього розводку гарячого повітря по кімнатах від каміну слід виконати гофрованою фольгованою трубою з наповнювачем з базальтової вати. Такі труби не передають звуки між кімнатами на відміну від алюмінієвих гофрованих труб.

 

9. У відкритому каміні відбувається забір 150 ... 200 м куб / година повітря, в закритих топках - тільки 40 ... 60 м куб / год.

 

10 . Головна порада: При проектуванні системи опалення будинку звертайтеся до професіоналів!

 

Останнє оновлення (Четвер, 31 травня 2012, 10:32)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту