Поради. Звукоізоляція будинку з брусу.
Якщо Ви плануєте будувати будинок з дерева - потурбуйтеся про його звукоізоляцію. Не полінуємось нагадати, що планувати роботи треба на стадії проектування. Ми можемо дати прості поради, щоб у зведеному вже будинку потім не робити зайвих капіталовкладень у дорогі матеріали, щоб звукоізоляція будинку з брусу була відмінною.
Звукоізоляція будинку з брусу зводиться до двох пунктів: послабити ефект резонансного розповсюдження звуку в окремих кімнатах; ізолювати одну кімнату від іншої.
1. Основним середовищем розповсюдження звуку в дерев'яному будинку є твердо тільні конструкції, що добре передають звукові хвилі. Створення містків розриву та "плаваючих конструктивних елементів - запорука зменшення провідності звуку на 50%. Тому намагайтеся відокремити між собою конструкцію підлоги другого поверху та конструкцію стелі першого поверху. Це посилить міжповерхову звукоізоляцію дерев'яного будинку. Для цього лаги підлог мають лежати на різних брусах з лагами перекриття, до яких монтується стеля.
2. Вентиляційні канали та канали розводки теплого повітря від каміну чи печі повинні бути виконані з гофрованих труб з наповнювачем з базальтової вати, а не гладких труб з ПВХ чи алюмінієвих для газових витяжок.
3. Багато спеціалістів рахують що головне для зниження шуму - це чергування матеріалів різної структури в конструкціях будинку. Тому балки перекриття та лаги підлог іноді кладуть на амортизуючи прокладки. Звук в дерев'яному будинку передається по балках та стінах.
4. Простір між підлогою та стелею можливо закладати мінеральною ватою. Не використовуйте важку звукоізоляційну гуму для звукоізоляції автомобілів. основи зниження вібрацій тонкостінних конструкцій авто не працюють у будівельній акустиці (для важких огороджувальних конструкцій). У будь-яких матеріалів є своя область застосування.
5. Порада щодо дизайну кімнат: В кімнатах використовуйте килими, м'які меблі та текстиль.
6. Щоб ефективно звукоізолювати одну кімнату від іншої, використовують спеціальні тепло та звукоізоляційні матеріали, які закладають всередину міжкімнатних перегородок, в "пиріг" міжповерхових перекриттів. В "пиріг" між стелею та підлогою, в каркасні перегородки стін укладають плити або мати мінерального утеплювача завтовшки 10-15 см. Можна наклеювати на поверхню стін листову пробку.
7. При можливості ізолюйте відкриті сходи на другий поверх дверима. Однак це значно погіршить інтер'єр будинку.
8. Джерелами вібрації і шуму є каналізація, сантехнічне устаткування, наприклад, запірна, розподільча та регулююча арматура, зливні бачки. Використовуйте спеціальні типи цих приладів, що створюють мало шуму.
9. Поради по звукоізоляції на стадії архітектурно-планувальної роботи - плануйте приміщення у будівлях так, щоб джерела шуму були максимально віддалені від приміщень, що захищаються від шуму.
10. Для віброізоляції інженерного агрегату необхідно його встановити на віброізолятори і ізолювати підведені до нього комунікації. Це насоси, витяжки, рекуператори та котли опалення.
11. Поради щодо звукоізоляції даху - друга за важливістю проблема. Найгіршою системою крівля є маталічна дахівка та метало профіль. Вони дуже шумлять під час дощу та вітру. Найтихішими дахами є керамічна черепиця, бітумна черепиця, бітумні волокнисті гофровані листи. Читайте Детально про конструкцію даху
12. При монтажі гіпсокартонових стель використовуйте спеціальні кріплення для металічного профілю, наприклад систему Vibrofix
13. Головна порада від нас - звертайтеся до професіоналів і у вас не буде проблем із звукоізоляцією!
Останнє оновлення (Четвер, 22 березня 2012, 01:03)