Поради. Зведення стін.

Поради. Зведення стін з брусу. Фото.

Поради. Зведення стін  будинку з брусу.

Деревяний будинок - один з небагатьох варіантів, коли його можна скласти без будівельної бригади. Ось деякі поради по зведенню стін для тих хто власноруч буде укладати брус.

1. Намагайтеся обробити брус антисептиком та антипіреном до моменту укладання його у стіну. Особливу увагу приділяйте торцям та перерубам. Саме там будуть найуразливіші для грибків та гнилі частини деталей. При обробці вже складеної стіни - 50% поверхні залишиться не обробленою!

2. Треба врахувати що При осіданні будинку зменшення геометричних розмірів проходить нерівномірно. Торці деталей з брусу, особливо сирого, осідають більше ніж ці ж самі деталі всередині. Тому ущільнювач на замках треба використовувати збільшеної товщини.
  3. Чим менша вологість брусу, тим стійкіший він є до дії грибків та бактерій, що розмножуються у вологому середовищі.

4. Першочергові поради: Категорично забороняється класти перший брус (вінець) на бетонний фундамент чи цегляну кладку. Використовуйте гідроізоляцію.

5. При використанні вертикальних стовпів у конструкції будинку необхідно застосовувати компенсаційні домкрати. що дозволяють регулювати висоту стовпа при осадженні будинку з брусу.

6. Не застосовувати метал (арматуру) в якості нагелів. Конденсат, що утвориться на металі зруйнує дерево навкруги металу і послабить зчеплення брусу з таким нагелем із середини. Необхідно використовувати виключно дерев'яні цвяхи (нагелі). Рекомендується виготовляти їх прямокутними з твердих порід дерева. Заглиблювати нагель необхідно на 10-15 мм глибше верхньої площини брусу для компенсації осадки.

7. Зберігайте сухий брус під навісом. Запобігайте попаданню дощу на деталі будинку. Набираючи вологу - вони втрачають свій геометричний розмір і розширюються.

8. Верхній брус (вінець) рекомендується стягнути до нижніх вінців металевою шпилькою з гайкою, щоб унеможливити відрив конструкції даху з мауерлатом від пориву вітру. Періодично такі гайки необхідно дотягувати по мірі всідання будинку.

9. Торці брусу рекомендується робити гладкими, можлива їх шліфовка та обробка стуканням для зменшення капілярності торців. Це подовжує вік дерев'яних деталей.

10. Використовуйте виключно рухомі з'єднання для віконних та дверних обсадних коробок для запобігання деформації при осадці будинку.

11. Прикріпляти перший вінець до фундаменту рекомендуємо після вкладання декількох рядів будинку для перевірки правильності геометрії майбутньої споруди.

12 . Головна порада: При самостійному зведенні будинку запрошуйте одного спеціаліста для шефмонтажу.

 

 

 

Останнє оновлення (П'ятниця, 04 травня 2012, 08:37)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту