Друге світло в деревяному будинку. Приборкання простору

Второй свет в деревянном доме. Фото Пропонуємо маленьку екскурсію для ознайомлення з одним з найцікавіших винаходів домобудівництва - Другим світлом. Задля цікавості ми спробували знайти опис Друге світло у Вікіпедії. На наш подив - ми нічого не виявили на перших сторінках пошукової системи. Це ще більше мотивувало нас написати цей короткий нарис про особливості багатоповерхової архітектури.
Друге світло дуже часто використовується, коли перекриття стелі на одному поверсі відсутні. Така форма будинку візуально збільшує обсяг простору і створюється відчуття збільшення розміру кімнат.
Дуже важливо правильно спроектувати вікна в стінах, до яких примикає друге світло. Саме від їх розміру і конфігурації залежить освітлення приміщення і те, як воно буде виглядати в інтер'єрі будинку. Необхідно звернути увагу на якість вікон і конструкцію склопакета, адже друге світло, найчастіше, має на увазі велику площу скління. Якщо Друге світло правильно спроектоване - це дійсно красиво і естетично.Второй свет в  доме. Фото

Головне не перетворити друге світло в кінець світу! Надмірне захоплення розширенням площі цього простору веде до того, що деякі дизайнери та архітектори забувають встановити опорні конструкції для даху! У гонитві за красою вони так проектують дах і мансарди, що перед конструктором стоїть непросте завдання - розподілити навантаження на дах без традиційної для будівництва стіни, опори і т.п. Тоді доводиться систему даху монтувати на дорогі та складні будівельні ферми з використанням металевих елементів.
З точки зору дизайну, і не тільки його, не зайвим буде в приміщенні першого поверху масивний камін, який не тільки буде відігравати роль джерела тепла, а й представляти родзинку дизайнерського рішення. Щоб правильно спроектувати друге світло, читайте статтю про форму будинку.

Второй свет в  доме. Недостатки. Фото Мінуси другого світла:
1. Необхідно врахувати, що система опалення повинна підігрівати всю площу першого поверху під другим світлом. Конвекційні теплові потоки від батарей не будуть здатні забезпечити комфортні умови нагріву високого приміщення. Хоча, теоретично - об'єм будинку не змінюється, змінюється тільки спосіб нагріву. А відповідно - витрати на опалення не збільшуються. Це забезпечується правильним утепленням мансарди і підпокрівельного простору.
2. Проблема, яка не стосується архітектурних особливостей - незручно мити вікна і знімати штори, міняти лампочки в стелі. Але й ці проблеми - не проблеми, а тільки справа звички і використання додаткового інвентаря.
При організації другого світла обгрунтовано збільшується простір першого поверху. Якщо цього не зробити, то друге світло буде схоже на шахту й не додасть приміщенню обсягу і краси. Але грамотно складений дизайн приміщень перетворює друге світло в красиву частина вашого будинку.
3. Втрата корисної площі будинку. Це плата за оригінальний вид архітектурної розкоші.

Приклад проекту будинку з другим світлом - проект Nadija.

Второй свет. Дизайн. Фото Підіб'ємо підсумок в описі другого світла. Що це? Друге світло - архітектурний та конструкторський прийом, реалізація якого частково ліквідує перекриття одного поверху. Це створює додаткове природне джерело світла в приміщенні через віконні конструкції. Тобто друге світло - це природне освітлення, що потрапляє з одного приміщення в інше. У дерев'яному житловому будівництві для його реалізації об'єднують перший і другий поверхи в загальну зону. В результаті цього виходить простір з високою стелею. Відсутність стельового перекриття - відмінна особливість другого світла.

 

Останнє оновлення (Вівторок, 08 травня 2012, 15:02)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту