Тераси в будинках з бруса. Терасна дошка

Терасна дошка. Тераса. ФотоНе помилимося, якщо будемо стверджувати, що не знайдеться жодного забудовника який би не хотів мати терасу біля будинку. Ніхто не хоче обмежити своє помешкання чотирма стінами. Будинок при цьому науває рис коробки. Це зовсім не пасує для деревяного будинку з брусу.
Коли тераса біля будинку зводиться на бетонній основі ми розглядати не будемо. В цьому випадку - все просто.
Але більш природньо коли підлоги тераси покриті дошкою. Звичайно, що вона знаходиться під дією несприятливих факторів середовища. Як бути в цьому випадку? Як продовжити життя цього красивого покриття? Завдяки природнім властивостям деревини вона широко застосовується не тільки для будівництва будинків і виготовлення меблів, але і для зведення терас і інших садових споруд.

 

Дошка для терас

 
Терасна, палубна дошкаЗнаходження на вулиці, під дією змін температури і вологості, під сонцем та в морози - все це негативно вливає на деревину. Щоб запобігти  намоканню деревини, проводять її гідроізоляцію від грунту, бетону, каменю. Але найбільше сприяє довговічності деревини на відкритому повітрі - це влаштування каналів та отворів для її провітрювання, влаштування накриття від дощу та сонця. В наших статтях ми писали про необхідність захисту виробів з дерева антисептиками та антипіренами.
Однак не лише цими заходами обмежуються при влаштуванні відкритих терас. Головне питання залишається таким: правильно вибрати сировину та правильно її обробити та підготувати для будівництва конструкцій під відкритим небом.
Яку ж породу деревини обрати? Властивість деревини опиратися гниттю залежить не тільки від засобів обробки, але й від способу її сушіння. При сушіння деревини в спеціальних печах - автоклавах вона набирає особливої здатності і довговічності. Це повязано із процесами, які відбуваються на капілярному рівні.
Деревину для створення настилів, постійного знаходження в воді і мощення вибирають за особливими вимогами. Тераси зявилися в Европі з тропічних регіонів, тому, природно, що і деревина може походити з тропічних країн.
Тераса, настил, палуба, терасна дошка, декінгДля влаштування садових палуб, терас, відкритих полощадок, настилів використовують такі породи деревини:
1. екзотичні породи деревини ( талі, тик,  іроко, падук,кумару ),Ефірні масла, які містяться в екзотичних породах дерев надають деревині антисептичний ефект;
2. спеціально оброблені дошки звичайних видів дерев ( сосна,  модрина, канадський кедр та інші з високим вмістом природніх смол).
Палубна дошка звичайно гладка, але поверхня якісної терасної дошки повинна бути рифленою - це оберігає від ковзання і підвищує стійкість матеріалу до атмосферних впливів. На поверхні такої дошки робляться канавки,котрі не дають затримуватися дощовій воді.
Обовязково - деревина просочується антисептиками, оліями, або розтопленим воском, що захищає дошку від гниття
Модрина посідає особливе місце, хоча б  тому, що мівсто Венеція стоїть на палях, зроблених з цього дерева. Модрина, як і дуб у воді  стає міцнішою. Якщо ж оброити її антисептиками, то вона складе гідну конкуренцію екзотичним породам.

Деревина зазначених вище порід дерев довгі роки зберігає свої властивості.
Особливості дошки для тераси визначають її вартість. Метр квадратний такого терасного покриття в 3-5 разів дорожче від традиційних матеріалів.
Спеціальна термічна обробка при високій температурі призводить до зменшення вологості, яка знижується на 80-90%, а структура стає щільніше. При цьому зникає саме середовище в якому можуть розповсюджуватися мікроорганізми.
При відсутності можливості термічної обробки в автоклавах - проводиться імпрегнування деревини -  просочування деревини захисними складами і фарбами. При відкаченому повітрі в спеціальних камерах деревина обробляється антисептиками. При цьому під дією тиску імпрегнант проникає глибоко в середину палубної дошки (терасної) Така обробка у вакуумі, що призводить до створення однорідного шару просоченої деревини по всьому обєму.

Властивості терасної дошки

 
Терасна дошка композитна з полімерів. ФотоОстаннім словом в технологіях виготовлення терасної дошки (друга назва - декінг) є викорситання спеціальної речовини, виготовленої з деревної дисперсії і полівінілхлориду. Частка деревної дисперсії складає від 50 до 80%, що зумовлює вигяд готової продукції як і в структура деревини. Такий матеріал на відміну від натуральної деревини - значно дешевше, хоча і нагадує пластик.Основними його перевагами при використанні є:
- високий опір ультрафіолетовим променям,
- відсутнє лінійна деформація при зміні температур
- практично не  гниє та запобігаю утворенню грибків та цвілі
- не потребує догляду

Зазвичай в наших проектах ми використовуємо тераси, які лежать на твердих бетонних основах або на опорних стовпчиках, що виконують роль фундаменту.
Як ми казал на початку статті, існує особливість монтажу палубної або терасної дошки - зазор між нею розміром до 5 мм. Це і є засіб провітрювання настилу і забезпечення стікання води.
Деякі природні властивості деревини - огляд.

Останнє оновлення (П'ятниця, 21 березня 2014, 11:23)

 

Коментарі  

 
0 #1 Жук 26.11.2012, 09:41
Композитнфй материал - супер. Почти вечный и дождь ему не страшен. Хотя лиственница - тоже не плохо. почти не гниет!
Цитата
 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту