Камін своїми руками. Монтаж каркасу каміну. Фотоінструкція

Монтаж каркасу каміну. ФотоінструкціяВ статті Монтаж термічної камери каміна ми дали загальне уявлення про призначення камери нагрівання та принципи побудови. В цій статті ми детально розглянемо етапи монтажу камінної обудови. На фото ви побачите незвичне виконання монтажу. коли стінки камінної топки в зоні нагрівання не термоізольовані фольгованою ватою. Стінки виконані із шамотної цегли для того щоб вони відігравали роль акумуляторів тепла.

 

Металевий профіль каміна . Фото

Монтаж термокамери каміну виконується з металевого профілю, який використовується для складання гіпсокартонних конструкцій. ВАЖЛИВО! Для кріплення до стіни краще використати металеві дюбелі без пластмаси для запобігання їх плавлення. Між каркасом та задньою стінкою повинно буди не 10 см простору для вільної конвекції гарячого повітря.

 

2kamin На фундамент камінної топки змонтовано 2 металевих кутники в якості опори для передньої стінки топки. Камінна топка обладнана в задній частині ніжками. які будуть встановлені на бетонний фундамент. Передня частина топки не обладнана ніжками, тому для опори топки врізані і вклеєні в бетон металеві кутники. Зверху кутники опори топки обклеєні фольгованою стрічкою для зменшення їх нагрівання.
1kamin
Мати з фольгованої вати вставляються і в пази профілю, які мають товщину 3 см. Або до металевого профілю кріпиться лист вогнетривкого гіпсокартону. До нього термостійким клеєм приклеюється плита базальтової фольгованої вати. Для надійності (не обов’язково) крізь вату можна прикрутити декілька саморізів для гіпсокартону.
3kamin

Наступним кроком є вивід димової труби в комин. В зв’язку із тим що метал при нагрівання має властивість міняти геометричні розміри рекомендуємо між стінками з цегли та трубою прокласти залишки кусків базальтової вати, та заробити шпарити клеєм. На коліні димової труби ревізію слід розташувати так, щоб вона своїми дверцятами виходила на ту сторону камери, де буде змонтовано вентиляційні решітки.

4kamin

Після примірки необхідно переконатися в стійкості конструкції та приступати до встановлення топки. Для цього обов’язково необхідно використовувати водяний рівень. Дверцята топки може бути нахилена в сторону стіни не більше 1-2 градусів. Це робиться для того щоб запобігти самовільного відкриття дверцят топки. Саме після цієї операції ми рекомендуємо провести пробний розпал дров в топці, щоб переконатися, що тяга відповідає нормі та топка встановлена правильно. Слід перевірити топку не предмет витікання димових газів та коректної роботи повітряних заслінок подачі зовнішнього повітря в зону згоряння.

51kamin

Переконавшись. що горіння відбувається за інструкцією. можна приступати до мурування стінок камінної камери. Для надання необхідної форми шамотна цегла була обрізана болгаркою (кутовою шліфувальною машинкою). Для склеювання використався термостійкий клей. Для міцності конструкції частина стінки з шамотної цегли заштроблена і перев’язана зі стіною (для збільшення стійкості можна використати кусочки арматури задовбані в стіну)

61kamin

В зоні верхнього ребра камінної топки для зміцнення конструкції вмурований і вклеєний металічний кутник, який надає стійкості конструкції та служить основою для подальшого вкладання наступного ряду шамотної цегли. Металевий кутник обклеєний фольгованою стрічкою для зменшення його нагрівання.

7kamin Після завершення мурування камери з шамотної цегли приступаємо до монтажу каркасу з металевого профілю бокових стінок камінного оздоблення. Фольгована вата приклеюється до гіпсокартону задньої стінки, до бокової стіни (при умові що стіна цегляна). Або до шиферних плоских листів, які використовуються для термоізоляції дерев’яних стін з брусу.
8kamin Всі шви термічної камери на стиках вати обклеюються металізованим скотчем для запобігання просочування гарячого повітря за межі конструкції. Особливу увагу зверніть на те, щоб поверхні стиків вентиляційних труб не мали виступів і не створювали додатковий опір потокам теплого повітря.
81kamin Термоізоляція простору між стелею та термокамерою - ОБОВЯЗКОВА! Вона не дозволяє нагріватися конструкціям стелі не залежно з чого вона зроблена. УВАГА! Обов’язково ізолюйте труби вентиляції не зважаючи на те, що ця зона знаходиться далеко від камінної топки.
9kamin Ми рекомендуємо виконувати монтаж плит базальтової фольгованої вати частинами. Складність робіт з суцільними кусками вати полягає у незручності, а іноді у неможливості монтажу великих кусків та обклеювання швів зсередини конструкції. Монтаж поверхні вати з невеликих кусків спрощує вкладання вати, але збільшує витрати металізованої клейкої стрічки. Саме нею обробляються шви між кусками вати.
91kamin Після завершення монтажу камери рекомендуємо повторно провести розпал вогню для перевірки роботи топки. На фото конструкція каркасу, яка ще не обшита гіпсокартонними листами. Вже під час проби. ви можете відчути потоки гарячого повітря всередині камери нагрівання. При першому запуску може спостерігатися поява конденсату. Однак для того щоб конструкція не зруйнувалася ми рекомендуємо проводити тестування після повного висихання клейової суміші!
  Про особливості опалення каміном читайте у статті "Камінна топка - Пускаемо вогонь в будинок"

Останнє оновлення (Середа, 06 червня 2012, 10:01)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту