Вологість бруса для будівництва будинку. Тріщини

Вплив вологості бруса на тріщини в деталях дерев'яного будинкуЗібралися будувати будинок? Вирішили спиляти пару кубів дерев для будівництва? Тоді ця стаття для Вас. Яка повинна бути вологість будівельного лісу, щоб без проблем побудувати дерев'яний будинок? Все залежить від того які цілі Ви переслідуєте. Саме так - від вологості бруса залежить і вигляд майбутнього будинку. Якщо це дикий зруб - то ніхто не стане сушити дерево за сучасними технологіями, щоб уникнути його розтріскування в майбутньому. Якщо Ви вибрали в якості будівельного матеріалу клеєний профільований брус - то відповідь заздалегідь відомий: брус буде мати вологість 8-10%, тому що тільки при цій вологості відбувається склеювання ламелей клеєного бруса. При цьому розтріскування бруса відбуваються вкрай рідко або взагалі не зустрічаються.

 

Зовсім по-іншому йде справа з так званим "сирим деревом". Потрапляючи на сонце не оброблена деревина починає нерівномірно швидко просихати, що викликає внутрішні напруги всередині структури стовбура (колоди). Це призводить до появи глибоких тріщин у будівельних деталях.
Вимірювання вологості матеріалу проводиться на етапі не тільки склеювання але і монтажу будинку. Дані вимірювань беруться за основу для прийняття рішень про придатність деталей для склеювання і подальшої обробки бруса.
У нашій практиці не поодинокі були випадки, коли замовник бажав, щоб в деталях його будинку були тріщини, які надають особливого неповторного шарму зрубу з бруса і оциліндрованного колоди.
Однак, такі деталі з тріщинами таять в собі багато неприємностей пов'язаних не тільки з експлуатацією готового будинку, але і з його будівництвом.
Кожна тріщина - причина зміни геометричної форми дерев'яних деталей. Кожне, навіть найменше, зміна вологості бруса призводить до зміни форми технологічних пазів і розмірів.
Зовсім по-іншому йде справа з так званим "сирим деревом". Це матеріал який суттєво відрізняється від традиційних для нас цегли, керамічних блоків та інших. Якщо цегла рядова М-100 - невибагливий і міцний матеріал, який не міняє своєї форми при зміні вологості, то зовсім інакше справи з брусом.
Потрапляючи на сонце не оброблена деревина починає нерівномірно швидко просихати, що викликає внутрішні напруги всередині структури стовбура (колоди). Це призводить до появи глибоких тріщин у будівельних деталях.Вимірювання вологості матеріалу проводиться на етапі не тільки склеювання але і монтажу будинку. Дані вимірювань беруться за основу для прийняття рішень про придатність деталей для склеювання і подальшої обробки бруса.У нашій практиці не поодинокі були випадки, коли замовник бажав, щоб в деталях його будинку були тріщини, які надають особливого неповторного шарму зрубу з бруса і оциліндрованного колоди.Однак, такі деталі з тріщинами таять в собі багато неприємностей пов'язаних не тільки з експлуатацією готового будинку, але і з його будівництвом. Кожна тріщина - причина зміни геометричної форми дерев'яних деталей. Кожна, навіть найменша, зміна вологості бруса призводить до зміни форми технологічних пазів і розмірів.

 

Тріщини в торцях бруса. деформовані деталі

Тому ми рекомендуємо забудовникам при використанні профільованих деталей із заготовок високої вологості проводити монтаж негайно після виготовлення деталей, поки їх форма відповідає проектній документації. Якщо допустити, щоб сире дерево залежалося в проміжку між профілюванням і укладанням в зруб, то зміна геометрії призведе до неможливості нормально укласти вінці зрубу, а іноді вимагають переробки всіх деталей. Якщо ж вологі деталі укласти негайно в зруб, то їх подальша деформація відбувається вже в готовій конструкції і не впливає на якість монтажних швів. Хоча це не зменшує кількість тріснутих деталей Вашого будинку. Найбільшим деформацій схильні торці деталей. Вони змінять вологість найшвидше. І як наслідок - самі глибокі тріщини!

Саме це і стало причиною того, що наша фірма перейшла на виготовлення комплектів деталей для зборки будинків з клеєного профільованого бруса. При цьому якість залишається найвищим, зменшуються проблеми при монтажі і зберіганні деталей, поліпшується зовнішній вигляд дерев'яного будинку.

Маленька порада: для того щоб отримати тріщини на деталях будинку, але при цьому не відчувати складнощів з монтажними роботами - профілюючі вже тріснуті але сухі деталі або брус! Відстежуйте вологість ваших будівельних матеріалів.

 

 

Останнє оновлення (Середа, 15 серпня 2012, 11:27)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту