Сходи в будинку- дорога до мрії

Сходи в деревяному бдинкуСходи в будинку - дорога до мрії. По-іншому і не хочеться називати цей важливий і вартий поваги елемент інтер'єру. Навколо конструкції сходів в будинку розгортаються найзапекліші суперечки й обговорення. Кожен уявляє себе на сходах як повноправного господаря будинку і кожен хоче бачити сходи як найкрасивішу частину будинку. У багатьох людей - конструкція сходів є втіленням достатку, успіху в житті.

Однак, щоб мрія втілилася в життя, слід дотримуватися основних принципів проектування і суворо дотримуватися правил конструювання цих красивих і складних конструкцій. Переробити таку конструкцію - неможливо. Дешевше і простіше - сконструювати нові сходи. У цій статті ми запропонуємо по-новому підійти до питання про проектування і будівництво сходів. Діти в повзунках, старі та немічні люди, просто хворі - ось категорія тих людей, які визначають форму і параметри сходів. Саме щоб зробити сходи безпечними, і трудилися архітектори та проектанти. Якщо конструктор задовольнить всі вимоги безпеки цих людей, то і всім іншим буде зручно користуватися сходами. Ось які золоті правила були виведені конструкторами для того, щоб сходи були зручними і безпечними. Ці правила поширюються на більшість видів сходів: гвинтові, маршові та інші.

 • Параметры лестницыРекомендуемий ухил маршу - 1:2
  • Оптимальна ширина сходинки - 30 см
  • Оптимальна висота сходинки - 15 см
  • Зручні сходи вийдуть, якщо: подвоєна висота підсходинки і ширина сходинки в сумі дорівнювали 60 - 65 см. Або є така емпірична формула зручності сходів: різниця між шириною сходинки і висотою підсходинки повинна бути 12 см.
  • Безпечними сходи будуть, якщо: сума ширини сходинки і висоти підсходинки = 46 см
  • Висота поручнів до сходів повинна бути не менше 90 см.
  • Відстань між стійками поручнів не повинна бути більше 10 см для безпеки маленьких дітей.
  • Якщо особливості будинку такі, що вам підходять тільки сходи з забіжними сходинами, то по всій довжині маршу ширина сходинки в центрі кожної сходинки не повинна бути менше 28-30 см.
  • Навіть людина з 2-ух метровим зростом не повинен зачіпати головою саму нижню частину сходового просвіту в найнижчому місці.
  • По міцності сходини повинні мати подвійний або потрійний запас міцності по утриманню ваги.
  • Ширина маршу може бути різною і залежить від того скільки Ви місця "залишили" для сходів і для яких цілей сходи використовується. Для просторих холів довжина щаблів може бути від 2 до 4 метрів. Для виходу на горище - це може бути і 60 см.
  Існує безліч форм сходів: вона може бути гвинтовий, прямий, поворотною на 90 градусів і на 180 градусів, кільцевої. Деякі сходи можуть містити проміжну площадку. При нестачі довжини сходового маршу використовують секторні забіжні східці.
  Це в деяких випадках дозволяє заощадити до 1 метра підйому.
  Безперечним є й те, що проектувати сходи треба на етапі будівництва будинку, а не після того як стіни вже зведені! Краще в цьому випадку - вдатися до допомоги професійних фахівців. Сходи - дорога до мрії. І писати про ці мрії ми ще будемо на сторінках нашого сайту.

Останнє оновлення (Неділя, 18 листопада 2012, 19:30)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту