Коефіцієнт випаровування дерева або нестачі при будівництві.

Коефіцієнт випаровування дерева або нестачі при будівництві.

Вам доводилося будувати своїми руками будинок? Або господарським способом? Знайома Вам фаза: «Хазяїн, не вистачило цвяхів! Купи ще 3 кг ». Так, куди не глянь - проблема однакова у всіх: не вистачило, трохи ще треба, не була повна пачка або все було, але раптом не можемо знайти - випарувалося кудись. І я - автор цього нарису стикався з цим не раз, тому як будував будинок своїми руками і чужими руками - наймав будівельників. Майже весь етап будівництва доводилося контролювати. Наведу прості приклади, які були у мене на будівництві:

при фразі купити 2 кг цвяхів 200 для кріплення крокв. Я перевірив, що робітники б'ють по 4 цвяха на одне крокву, зважив, пачку, порахував, скільки штук в паче і вийшло, що видані ним цвяхів з лишком вистачило б на весь дах, після «обнародиванія» мого розрахунку будівельникам я їх поставив в безвихідь . Зразу знайшлося 2 кг зайвих цвяхів, які «випадково» впали в траву і не потрапили в поле зору тих, хто відповідав за їх використання. Такий повсюдний контроль дозволили повернути в рахунок оплати монтажникам водяного опалення фітингів, муфт і колін для труб на суму 20% від розрахункової калькуляції. Найбільша розбіжність була виявлена при монтажі гіпсокартонних стель. Бригаду будівельників я вигнав ще до початку робіт, оскільки кріплень стельового профілю було заявлено в 3 рази більше ніж розраховує виробник конструкції! Тотальний контроль дозволяє, так би мовити, заощадити свої кревні.

Нестачам -Ні!

 Так само "випаровується" дерево з будівництва.  Аналіз нестач показав, що дивним чином випаровуються з будмайданчика дерев'яні частини будинку не у вигляді готових деталей, а пропадають крокви, балки, дошка обшивальна, коротше кажучи - обрізний струганий матеріал. Така пропажа була швидко нами вивчена і систематизована. Пропадає те, що з вигляду не має спеціальних особливих  рис. Готова деталь вінця, має строго певну форму, замок, отвори під електромережу і нагеля. Така специфічна конструкція не дозволяє використовувати цю деталь ніде крім як у стіні будинку. Вже дуже очевидно буде наявність «зайвих» будматеріалів. А стругані пиломатеріали можуть бути використані  де завгодно: Адже це будівництво!

Контроль, облік при випуску комплектів для самостійного складання будинку проходить у декілька етапів і практично виключає нестачу при виготовленні так і на етапі складування деталей у пачки, що зводить до нуля коефіцієнт випаровування дерева.

Великий досвід відправки таких комплектів за кордон на експорт не дозволяє пропадати і випаровуватися виробам з дерева з вини виробника. Інша справа - якщо у Вас не організовані охорона і правильне зберігання деталей. Ми вже писали в статті про типові помилки зберігання комплектів для складання будинку на будівельних майданчиках - причини недостачі і псування дерев'яних деталей.

Останнє оновлення (Четвер, 24 січня 2013, 10:08)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту