Сучасний будинок з брусу власними силами. Початок будівництва.

Будівництво своїми силамиСучасний дерев'яний будинок - складне й дороге спорудження. Щоб побудувати його, треба поряд з матеріальними можливостями і резервом вільного часу мати чітке уявлення про те, що будувати і як будувати. Вибираючи тип будинку, його обсяг і внутрішнє планування, визначаючи конструкції, матеріали та ступінь інженерного обладнання будинку, не слід поспішати. Тільки остаточно утвердившись у своїх рішеннях, можна грамотно підібрати відповідний проект, відкоригувати його стосовно до місцевих умов і приступити до заготівлі необхідних будівельних матеріалів. І тільки тоді можна говорити про будову власними силами

 

Власний деревяний будинок своїми силами

 
Здавна вважалося, що будинок, побудований власними силами, приносить більше задоволення і радості, ніж будинок, побудований чужими руками. В даний час знято багато обмежень в малоповерховому будівництві, індивідуальному забудовнику надані широкі права і можливості щодо спорудження власних садибних будинків. Значно збільшено виробництво необхідним будівельних матеріалів та їх вільний продаж на торгових базах і в спеціалізованих магазинах, спрощена система відводу земельних ділянок для будівництва та узгодження індивідуальних проектів житлових будинків. Все це створює сприятливі умови для широкого розвитку індивідуального житлового будівництва. Однак, треба запобігати помилок у будівництві.
Будуємо власноруч, своїми силамиПри раціональному об'ємно-планувальному і конструктивному вирішенні садибний (житловий) будинок вдало поєднує в собі сучасний комфорт упорядкованій міської квартири і природну безпосередність заміського житла. Кожен будинок, що зводиться в конкретному регіоні, повинен відповідати певним вимогам. Конструкція фундаменту, цоколя, стін, вікон, дверей, даху повинна враховувати характер грунту, на якій стоїть будинок, клімат, атмосферні впливи, вітрову характеристику місцевості, рельєф ділянки, глибину залягання грунтових вод і т.д. З наведених причин будинки, побудовані в різних регіонах, будуть мати свої індивідуальні конструктивні рішення. Історично в холодних регіонах вдома завжди зводилися з товстими стінами і порівняно невеликими вікнами, а в більш теплих районах - з тонкими стінами і великими вікнами. Вибір матеріалів для побудови будинку диктувався цими ж причинами. Особливості Росії полягають в тому, що ми маємо велику розмаїтість кліматичних умов. Загалом кліматичні умови України більш жорсткі, ніж у Європі та США. Клімат США більш суворий, якщо порівнювати його з європейськими показниками, але не слід забувати, що північний кордон США знаходиться на 49 градусі північної широти. Аляску ми зараз виключимо. А 49 градусів північної широти, якщо застосувати його до Росії - це прикордонна область з України в районі Харкова.

 

Приватне будівництво житлового будинку


Перш ніж будувати будинок своїми силами, треба отримати дозвіл, намітити ділянку під будівництво, мати проект будинку, подумати над організацією майданчика і розміщенням будівельних матеріалів. Потрібно також раціонально розподілити будівельні роботи. А різні матеріали та вироби розмістити на майданчику таким чином, щоб до них можна було легко підійти і доставити їх до місця будівництва найкоротшим шляхом. Наприклад, цегла, вапно, цемент, шлак скласти поблизу від будинку, що будується і в сухому місці. Особливу увагу звертаємо на правильне зберігання брусу.
Необхідно скласти план ділянки, на якій вказати, де буде викопана яма для гасіння вапна, котлован; позначити їх глибину і розрахункову кубатуру. Визначити, звідки брати воду, як прокласти каналізацію, газопровід, зробити введення електроенергії. Добре продуманий графік робіт позбавить від багатьох турбот і заощадить трудовитрати. З метою підвищення ефективності вкладень слід передбачати поетапне будівництво будинку, враховуючи також приріст сім'ї.

Однак, необхідно додати зауваження, що для деревяного будинку поетапне будівництво не слід планувати. Особливість будови з брусу полягає в тому, що споруда зводиться відразу вся і готова після накриття дахом для проживання. 

Останнє оновлення (Середа, 12 лютого 2014, 11:36)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту