Конструкція даху. Схема монтажу конструкції даху деревяного будинку.
Схема монтажу конструкції даху деревяного будинку. Крівля будинку.
Конструкція даху з утепленням 150 мм мінеральною ватою, розрахована для покриття бітумною (полімерпісчаною) черепицею. В якості основи для накриття може бути використана плита OSB або QSB та дошка, що суцільно зашиває площину даху.
Використання сучасних бітумно-полімерних матеріалів робить дах деревяного будинку "тихим". При цьому він не створює шум при дощі та вітрових навантаженнях.
Дах. Покрівля - важлива частина конструкції всього будинку. В процесі експлуатації вона не зажадає складного догляду і капіталовкладень, а прослужить дійсно довго. Одною з найважливіших умов тривалої служби крівлі є відсутність скупчень вологи у вигляді води або пари. Домогтися цього можна за наявності хорошої вентиляції, якісного утеплення, забезпечивши професійний монтаж конструкції та покрівлі даху. Металочерепиця прослужить довго при якісній роботі і дотриманні умов експлуатації. Особливо важливо це умова при облаштуванні мансарди і утеплення горища. Конструкція з холодним горищем, як правило, вже має достатню вентиляцію, але і вона вимагає дотримання технології монтажу. Професійна установка металочерепиці забезпечить довге життя вашої покрівлі. Читайте огляд матеріалів для крівлі тут.
Вентиляція. Головним ворогом конструкції є що міститься в повітрі волога. При добових і сезонних коливаннях температури на металочерепиці та інших частинах конструкції утворюється конденсат. Крім того, особливо в холодну пору року, коли різниця температур в утеплювачі може досягати десятків градусів, з повітря що в ньому міститься також осідає волога. Чим нижче температура, тим більше тиск водяної пари з приміщення в підпокрівельний простір, а холодне повітря здатний утримувати меншу кількість пари. Утеплювач, наситившись вологою, перестає виконувати свою роль. Волога призводить також до корозії конструкції. Джерелом вологи може служити також дощова і тала вода. Особливу увагу при монтажі слід звертати не тільки на захист від дощу, але і від снігу, напрямок падіння якого може бути горизонтальним.
Звичайний рух повітря - від карниза до конька за рахунок нагріву покрівлі, як сонячними променями, так і теплом будинку, передбачає вихід повітря з-під конька. При великих довжинах скату (більше 7 - 10 м залежно від конструкції і форми скату) необхідно встановлювати додаткові вентиляційні виходи.
Теплоізоляція. Однією з ознак неякісної або недостатньої теплоізоляції покрівлі є утворення конденсату на внутрішніх стінах або пароізоляції. Для клімату середньої смуги товщина утеплювача зазвичай вибирається не менше 150 мм в залежності від матеріалу, товщини стін, рекомендацій виробника.
Щоб запобігти витоку тепла, плити утеплювача необхідно встановлювати як можна щільніше до стін і стелі мансарди, а при утепленні в кілька шарів - один до одного, не допускаючи деформації плит. Вкрай важливо, щоб утеплювач був спочатку сухий і не потрапляв під атмосферні опади у процесі монтажу. Часто для цього спочатку монтується гідроізоляційна плівка, особливо на великих будинках, де терміни робіт тривалі. Утеплення мансарди - читайте деякі поради.
Розмір утеплювача може вплинути на вибір кроку крокв. Ось чому краще заздалегідь визначитися при виборі матеріалу. Так для утеплювача Paroc IL з шириною 565 і крокв шириною 100 мм розрахункова відстань між центром крокв 665 мм. Його треба зменшити на 15 мм, щоб плита утеплювача трималася між кроквами, а повітря не могло циркулювати між ними. Для остаточного закріплення потрібні тонкі додаткові рейки знизу поперек крокв. На відстань між кроквами може впливати і розмір мансардних вікон будинку.
< Попередня | Наступна > |
---|
Останнє оновлення (Четвер, 31 травня 2012, 14:03)