Утеплювач швів деревяного будинку

diagramaЯк утеплити деревяний будинок з брусу?  Це складне питання. І складність полягає  в тому , що існує безліч способів захистити приміщення будинку з брусу від проникнення холодного повітря та пилу всередину. Найстарішим способом є ущільнення швів мохом. Однак, такий спосіб не відповідає сучасному вигляду будинку з вінців (брусу). Існує думка, що висока точність виготовлення деталей деревяного будинку та форма брусу дозволяє взагалі не проводити утеплення вінців зрубу.

Іноді, доцільність використання ущільнювача вирішується банально - наявністю коштів. Наведемо перелік можливих способів ущільнення швів між вінцями (між брусом).

 

 

pakla1. Мох.  Пакля проста. Це - не розповсюджені матеріали. Складний у використанні, екологічно чистий. Відсутність визначених геометричних розмірів  дозволяє використовувати тільки для конопачення стін старих будинків, що збудовані з лафетного брусу.

 

 

 

 

 

2. Льоноволокно або стрічкова пакля. Це натуральний матеріал, який виготовляється з 100% льону. Сировина вирощуєтся в Україні. Зберігає здоровий мікроклімат в будинку. Виготовлення ущільнювача у вигляді стрічки спрощує процедуру утеплення швів. Розповсюджені характеристики: lentalon1

  • Довжина стрічки: 25 м.
  • Ширина: від 3см з наступним кроком 0,5 см
  • Товщина - 8-10 мм.
  • Щільність - 700 г / м2.
  • Склад: 100% льон.
  • Вартість: від 2 до 4 грн за метр погонний


3. Синтетичні матеріали (наприклад синтипон)

використовується рідко не зважаючи на зручність виконання робіт з утплення.

 

netkanka4. Джутовий ущільнювач. Міжвінцевий повстяний утеплювач - теплоізоляційний матеріал, що виготовляється з натуральних волокна джуту і льону в пропорції до 90% джуту (решта - льон.) У процесі виготовлення формується полотно, яке пробивається спеціальними голками з щербинами і скріплюється власними волокнами. Джутовий міжвінцевий утеплювач виходить щільним і однорідним по товщині, що забезпечує надійне ущільнення між вінцями в зрубі. Виготовлення полотно нарізається смугами шириною від 3см м до 1 м. Ширину підбирають залежно від розмірів колоди. Рулон міжвінцевого утеплювача розкочується по пазу і кріпиться скобами будівельного степлера.

 

 

kanatlon5. Канат лляний для конопачення міжвенцевих швів. Використовується в основному як декоративна прикраса швів зрубів. Підходить тільки для оциліндрованих зрубів. Не застосовується для утеплення будинків з профільованого брусу (клеєного брусу) зробленого в класичному вигляді.

 

 

 

6. Мінеральна вата. Використовується дуже рідко. Однак , це повязано з тим що люди, які винайшли ресурси на будівництво будинку з дерева не хочуть мати такий матеріал в конструкції будинку з  міркувань іміджу та престижу.

Останнє оновлення (Четвер, 26 квітня 2012, 09:39)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту