Каналізація заміського будинку. Септик.

Каналізація заміського будинкуРано чи пізно постає питання при будівництві заміського будинку: Як облаштувати локальну каналізацію. Є безліч сайтів присвяченій цій тематиці. Однак, ми наведемо найголовніші постулати при вирішенні цього питання "із запахом". Звичайно, що мова йдеться про випадок коли центральної каналізації нема.

Вихід тут - єдиний- будувати локальну очисну споруду (ЛОС).

Найчастіше вона виглядає так: каналізаційна труба підводить стоки в великий резервуар (септик) де нечистоти відстоюються та освітлюються завдяки роботі бактерій. Після цього частково очищена і відстояна вода потрапляє в підземні дренажні поля, фільтруючі колодязі та інші інженерні споруди. Говорячи просто, це - мережа закопаних в землю  дренажних труб під якими знаходяться фільтруючі поля (траншеї )із щебеню, піску та інших матеріалів.

Щоб розрахувати параметри цих каналізаційних споруд - краще звернутися до професійних спеціалістів. Однак , якщо Ви надумали економити кошти при будівництві, то Вам треба врахувати наступне:

1. Об'єм септику (резервуару) повинен забезпечити відстоювання скинутого об'єму нечистот протягом 3-4 тижнів, щоб бактерії встигли переробити фікальні відходи.

2. Рекомендуємо відокремити стоки з кухні та пральної машинки від стоків з туалету та ванни, оскільки хімічні засоби призводять до загибелі бактерій в септику. Труби каналізації повинні забезпечувати  звукоізоляцію.
3. Кількість планованих стоків можна визначити по показникам лічильника води. Адже ви скидаєте в септик ту воду  яка потрапила до вашого будинку через лічильник . Для розрахунку максимального скиду води додайте до середнього значення два чи три об'єми  ванни. Це і буде максимальне навантаження на вашу ЛОС.

4. При виконанні підземного прокладання каналізаційних труб пам'ятайте - глибина прокладання має бути більше глибини промерзання. Уникайте прямих поворотів труб, використовуйте коліна на 45 градусів та ревізійні колодязі.

5. При необхідності влаштувати септик вище рівня стоку з будинку - використовуйте проміжний бак (колектор) в якому треба підключити фікальний насос з  функцією подрібнення.

6. Для глибокої очистки стоків рекомендуємо використовувати періодично біологічні добавки з анаеробних бактерій.

7. Для забезпечення вентилювання від газів каналізаційного каналу влаштовуйте вентиляційну трубу з підключенням до стояків вентиляційних каналів. Це дозволить ще уникнути "зривання" водних затворів в раковинах та унітазах. Рекомендуємо такий вентиляційний канал провести на дах окремо від інших каналів, щоб запобігти потраплянню сирих парів зимою в труби та утворенню конденсату та попадання запахів в будинок при зворотній тязі.

Параметри грунта для септика

8. Пластиковий септик - довговічний та герметичний, однак бетонний - на порядок дешевший та його можна самостійно обладнати біологічним реактором для посилення очистки стоків.

9. Кут нахилу каналізаційних труб повинен бути 2-3 градуси. Не менше і , бажано, не значно більше. Це пов'язано із тим що при такому куті досягається максимальне заповнення труби зливною водою і проштовхування по трубі нечистот максимально ефективне! При кутах нахилу великих  - зливна вода може "обійти" нечистоти та штовхати їх до септику.

Параметри фільтруючих споруд

10. Дотримуйтесь санітарних норм! Облаштовуйте септик не ближче 15 метрів від будинку та колодязів з водою.

11. Для запобігання зараження грунту зовні септик бажано обкласти затвором з жирної глини. Фільтраційні поля треба влаштовувати за напрямком руху грунтових та поверхневих  вод.Професіонали каналізаційних робіт

12. Дренажні траншеї складаються з декількох гілок довжиною не більше 20 м.

13. Очищена вода повинна містити не більше 3 мг осаду нечистот.

14. Звертайтеся до професіоналів ! Але, перевіряйте їх роботу.

 

Для тлумачення невідомих слів дивіться наш будівельний словник

Детальніше про норми законодавства що регламентують спорудження каналізації буде розказано в наступній статті присвяченій Каналізації заміського будинку та Септику.

 

     Уровень подземных вод
Тип грунта    Глубокий (ниже 3 м)    Средний (ниже 1,5 м)    Высокий
Пески (хорошая проницаемость)    Фильтрующий колодец (диаметр 1 м)    Поля подземной фильтрации (длина оросительной сети 20-30 м)    -
Супесь
(хорошая проницаемость)    Фильтрующий колодец (диаметр 1,5 м)    Поля подземной фильтрации (длина оросительной сети 30-50 м)    
Суглинки и глины (слабая проницаемость)    
-    Песчано-гравийный фильтр со сбросом очищенной воды в водоем (длина траншеи 5 м; площадь коллекторной сети 2,5 х 2 м)    Фильтрующая кассета (площадь 10-12 м2 для суглинков и 15-8 м2 для глин)
Глины (водоупорный грунт)        Фильтрующая полузаглубленная песчано-гравийная насыпь (площадь 5 м2)    Фильтрующая наземная песчано-гравийная насыпь (площадь 5-8 м2)

Останнє оновлення (Четвер, 05 квітня 2012, 21:56)

 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту