Басейн в деревяному будинку з брусу
Вода. Одна з самих улюблених стихій людини. Людина майже вся складається з води. І не дивно, що кожен, хто має власний маєток, хотів би мати і власний басейн в деревяному будинку з брусу. Чи критий, чи не критий, чи теплий, чи без підігріву - але свій шматочок водойми, щоб в спекотний день поринути у прохолоду цілющої води, або після бані стрибнути в море адреналіну.
В багатьох басейн асоціюється з великим залізобетонним котлованом обкладеним плиткою. Однак, це все - історія.
Про звичайний захист деревини , який треба виконати в дерев’яному будинку ми говоримо в розділі нашого сайту "Захист деревини". Однак, коли мова йдеться про захист деревини, що контактує безпосередньо з водою, ми детальніше зупинимось на особливостях її захисту.
Найголовніше - басейн в дерев’яному будинку так само природній як і в цегляному. Властивості деревини легко поглинати та легко віддавати зайву вологу призводить до того що в закритих басейнах, які знаходяться в будинку з брусу не утворюється конденсат на стінах. Це зумовлено ще й тим, що дерев’яні стіни - тепліше від кам’яних і не призводять до осідання конденсату. А всі інші переваги та недоліки басейнів - є спільні як для будинків з брусу, так і для будинків з інших матеріалів.
Що ж ми рекомендуємо для будівництва приміщень, в котрих ви збираєтеся влаштувати басейн?
Перш за все - захистити перший вінець (перші вінці) зрубу від постійного намокання влаштувавши бортик по всьому периметру басейну. Це може бути підмурований бортик з цегли чи бетону та облицьований разом із підлогою декоративною плиткою. Це може бути й облицювання стін басейну пластиковою вагонкою чи панелями, по яких бризки будуть стікати в чашу басейну та інші.
Один із способів підвищення довговічності приміщення з басейном - використання спеціальних порід тропічної деревини стійких до вологи, чи здатних постійно перебувати під водою. Це таки породи як тик, кумару, іроко, падук, талі та інші. З доступних видів деревини можна використати модрину. Згадаємо, що Венеція стоїть на сваях з модрини. Це стосується і стін, це стосується і трапів та настилів. Деревину, що постійно контактує з водою обробляють проварюванням в натуральній оліфі, або просочують креозотом. Це стосується дубових та інших свай, з яких будують причали.
Не зважаючи на ідеальні властивості деревини поглинати та віддавати вологу - не треба нехтувати елементарною вентиляцією приміщень з басейном.
Якщо до басейну виходять двері парної чи сауни , то після закінчення банних процедур залишайте відкритими двері, щоб тепле повітря просушило стіни. Технології монтажу самого басейну є загальними для любих приміщень. Однак, якщо ви задумали придбати басейн розміром 3м*4 м то передчасно продумайте спосіб в який суцільна збірна конструкція басейну попаде в середину приміщення. Великі габарити таких каркасних конструкцій не завжди дозволяють використати такий моноблочний каркас з пластику. Тоді прийдеться застосовувати технологію зварювання пластикових елементів вже в середині приміщення. Розміри таких збірних моделей можуть обмежуватись тільки вашою уявою та товщиною гаманця.
Слід окремо згадати про фарби та лазурі для обробки деревини. Практика показує, що використовувати комбіновані засоби захисту - менш надійно. Кращим варіантом є застосування спеціальних речовин, що не вимиваються водою, та утворюють всередині деревини стійки до розчинення з’єднання. Просочування деревини - єдиний гарантований спосіб що максимально продовжить строк життя дерев’яних елементів вашого басейну. Такими засобами обробляють опори причалів, настили у воді, стовпці пірсів та дерев’яних сходів під водою. Після того як деревина вже оброблена такими засобами можна застосовувати декоративні покриття з кольором або натуральні масла.
Басейн у внутрішньому приміщенні - не тільки гідротехнічна споруда, але й елемент дизайну. Організуйте максимальне освітлення для нього, щоб підкреслити красу дерева та води. Скажемо "так" басейну в дерев’яному будинку!
< Попередня | Наступна > |
---|
Останнє оновлення (П'ятниця, 20 квітня 2012, 20:38)