Альтанки, перголи та каплиці

Альтанка (пол. Altanka — «відкрита тераса», італ. alt — «високий»; ) — спочатку так називали великі балкони, потім так почали називати площадки, виступи та бесідки, звідки можна насолоджуватися оточуючим краєвидом, пейзажем. Так Вікіпедія трактує цей витвір будівельного мистецтва.

Відкриті альтанки, альтанки з вікнами, з вітражами, ковані, альтанка з брусу чи дощок - вони стали невідємною частиною нашого побуту та присадибної ділянки.

Капли́ця — християнська культова споруда, призначена для релігійних відправ і молитов.

 У східній християнській традиції каплиця являє собою невеличку церкву (часто без вівтаря) або навіть простий стовп з іконою. Каплиці споруджуються на відзнаку якоїсь події або як надгробний пам'ятник на площах, кладовищах або околицях міст і сіл, при в'їзді в населений пункт, на шляхах тощо. В західній традиції християнства, а також у греко-католиків каплиця нерідко є повноцінним храмом (з вівтарем) і можливістю релігійних відправ у ньому.

Перголи (pergola) - садовий пристрій, набірна конструкція з повторюваних секцій арок, з'єднаних між собою поперечними брусами, для захисту проходу від палючого сонця. Пергола може окремо стояти , а може бути  і частиною будівлі, що закриває відкриті тераси ...  Пергола - цим красивим словом називається ажурна конструкція, далека родичка альтанки, яка служить опорою для в'юнких рослин. Це повиті зеленню навіси, іноді коридори з легких грат на стовпах або арках. Вони з'явилися в Середземномор'ї, де використовувалися як прості утилітарні опори для виноградних лоз.

Альтанка - гойдалка на ланцюгах
Альтанка - зруб з вікнами
Альтанка-Капелюх
Каплиця - зруб
Альтанка мала
Пергола
Каплиця з клеєного брусу (зруб) Одеса
Павільон - альтанка
 
Показати # 
 
 
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)French (Fr)

Пошук по сайту